Հունիսի 23-ին «Պարկ Ռեզորթ Աղվերան» հյուրանոցային համալիրի տարածքում տեղի է ունեցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առաջին Սպարտակիադան: Սպարտակիադային մասնակցել են Բանկի գլխամասային գրասենյակի և մասնաճյուղերի ավելի քան 500 աշխատակիցներ:
Ընկերությունից հայտնում են. մրցումները անցնում էին 8 մարզաձևերում. ֆուտբոլ, վոլեյբոլ, պարանի ձգում, վազք, սեղանի թենիս, բազկամարտ, դարթս, արագ շախմատ:
Սպարտակիադայի բացման հանդիսավոր արարողությանը իր ողջույնի խոսքով հյուրերին և մասնակիցներին դիմել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը՝ շեշտելով սպորտային միջոցառումների կարևորությունը թիմում:
Բանկի Սպարտակիադան, որի հիմնական նպատակը առողջ և ակտիվ կենսակերպի ամրապնդմանը և թիմային ոգուն աջակցությունն է, անցավ համառ պայքարում, իսկ թիմերը ցույց տվեցին համախմբվածություն և ֆիզիկական պատրաստվածության գերազանց մակարդակ։
Մրցումների ավարտից հետո տեղի է ունեցել Սպարտակիադայի հանդիսավոր փակման և հաղթողների պարգևատրման արարողությունը: Թմբկահարների և հրավառության ուղեկցությամբ մրցանակակիրներին հանձնվել են գավաթներ և պատվոգրեր: ՎՏԲ-Հայաստան
Բանկի առաջին Սպարտակիադայի հաղթողներ են դարձել.
1. Արագ շախմատ՝ Մարտիկ Հակոբյան,
2. Բազկամարտ. կանայք՝ Արմինե Աբրահամյան, տղամարդիկ՝ 80 կգ-ից ցածր քաշային կարգում՝ Վիգեն Մեհրաբյան, 80 կգ–ից բարձր քաշային կարգում՝ Սարգիս Առաքելյան,
3. Սեղանի թենիս՝ Միքայել Զարգարյան,
4. Դարթս՝ Զարուհի Հարությունովա,
5. Վազք. կանանց մրցավազք՝ Արևիկ Խաչատրյան, տղամարդկանց մրցավազք՝ Սարգիս Սամսոնյան,
6. Պարանի ձգում՝ Ֆելիքս Թումանյան, Գրիգոր Այվազյանը, Արմինե Աբրահամյան, Լուսինե Ստեփանյանը, Գարեգին Համբարձումյան
7. Վոլեյբոլ՝ Մարտունի Վարդապետյան, Վահե Ադյան, Վաչագան Առաքելյան, Մերի Հովհաննիսյան, Սուսաննա Պետրոսյան, Սվետլանա Պետրոսյան, Ավագ Ասատրյան և Արման Սիրունյան,
8. Ֆուտբոլ՝ Հենրի Վարդանյան, Լևոն Նիկոլյան, Ռուդիկ Գալստյան, Հրաչյա Գրիգորյան, Սարգիս Առաքելյան, Տարոն Գալստյան, Վահե Պապիկյան և Ռաֆայել Հովհաննիսյան:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շնորհավորում է հաղթողներին և մրցանակակիրներին և մաղթում հետագա հաղթանակներ Սպարտակիադայի բոլոր մասնակիցներին:

Состоялась первая Спартакиада Банка ВТБ (Армения)
На территории гостиничного комплекса «Парк Резорт Агверан» 23 июня состоялась первая Спартакиада Банка ВТБ (Армения). В ней приняли участие более 500 сотрудников головного офиса и филиалов Банка.
Согласно релизу, соревнования проходили в 8 видах спорта: футбол, волейбол, перетягивание каната, бег, настольный теннис, армрестлинг, дартс, быстрые шахматы.
На торжественной церемонии открытия Спартакиады с приветственным словом к гостям и участникам обратился Генеральный директор-Председатель директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин, подчеркнув важность проведения спортивных мероприятий в команде.
Спартакиада Банка, основной целью которой является поддержка здорового и активного образа жизни и укрепления командного духа, прошла в упорной борьбе, а команды показали сплоченность и отличный уровень физической подготовки.
«После окончания соревнований состоялось торжественное закрытие Спартакиады и церемония награждения победителей. В сопровождении барабанной дроби и фейерверка призерам были вручены кубки и грамоты. Победителями первой Спартакиады Банка ВТБ (Армения) стали:
1. Быстрые шахматы - Мартик Акопян,
2. Армрестлинг - среди женщин – Армине Абраамян, среди мужчин в весовой категории ниже 80 кг. – Виген Меграбян, среди мужчин в весовой категории выше 80 кг. – Саргис Аракелян,
3. Настольный теннис - Микаэл Заргарян,
4. Дартс - Заруи Арутюнова,
5. Бег - в женском забеге – Аревик Хачатрян, в мужском забеге - Саргис Самсонян,
6.     Перетягивание каната - Феликс Туманян, Григор Айвазян, Армине Абраамян, Лусине Степанян, Гарегин Амбардзумян,
7.   Волейбол - Мартуни Вардапетян, Ваге Адян, Вачаган Аракелян, Мери Оганнесян, Сюзанна Петросян, Светлана Петросян, Аваг Асатрян и Арман Сирунян,
8.  Футбол - Генри Варданян, Левон Николян, Рудик Галстян, Грачья Григорян, Саргис Аракелян, Тарон Галстян, Ваге Папикян и Рафаель Оганнисян.
Банк ВТБ (Армения) поздравляет победителей и призеров и желает дальнейших побед всем участникам Спартакиады», – говорится в сообщении.