Առջնագծի արևելյան ուղղությամբ նկատվել է հակառակորդի ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա. Արցախի ՊԲ
Հունիսի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում դիտարկվել են ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, իսկ արևելյան ուղղությամբ նկատվել է նաև ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

The Azerbaijani armed forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh (Artsakh) and Azerbaijan nearly 150 times from June 24-30, firing over 1,500 shots towards the Armenian defense positions.
As the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic reports, apart from mentioned ceasefire violations, movement of Azerbaijani military equipment and armament has been recorded in different sections of the frontline, while mine clearance machines were detected in the eastern direction.
Defense Army frontline units continue the full control at the frontline and confidently implement the assigned combat tasks.