Առջնագծի արևելյան ուղղությամբ նկատվել է հակառակորդի ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա. Արցախի ՊԲ
Հունիսի 24-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում առջնային գծի տարբեր հատվածներում դիտարկվել են ադրբեջանական սպառազինության և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր, իսկ արևելյան ուղղությամբ նկատվել է նաև ականորսիչ ինժեներական տեխնիկա:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны Арцаха сообщает о перемещениях на передовой вооружения и военной техники ВС Азербайджана
В период с 24 по 30 июня ВС Азербайджана на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск нарушили режим перемирия около 150 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Помимо вышеотмеченных нарушений, в течение недели на различных участках передовой  линии наблюдались перемещения вооружения и военной техники ВС Азербайджана, а в восточном направлении – миноискательное оборудование.
«Передовые воинские части Армии обороны продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой, уверенно выполняя поставленную боевую задачу», – отмечается в сообщении.