«Դուք ոչ միայն հրաշալի երաժիշտ եք, այլև հրաշալի հայ». Արմեն Սարգսյան
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ստեղծարար Հայաստան» նորարար մշակութային հիմնադրամի խորհրդի անդամ, ամերիկահայ հայտնի ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին և հիմնադիր տնօրեն Կարին Հովհաննիսյանին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Սերժ Թանկյանի թե՛ մշակութային, թե՛ հասարակական գործունեությունը և ասել. «Դուք ոչ միայն հրաշալի երաժիշտ եք, այլև հրաշալի հայ, արժանապատիվ ու հպարտ հայ»:
Կարին Հովհաննիսյանը ներկայացրել է «Ստեղծարար Հայաստանի» հիմնական նպատակներն ու գործունեության ուղղությունները: Նա ասել է, որ իրենց առաքելությունն է ոչ միայն զարգացնելու հայկական մշակույթը, այլ նաև դառնալու տաղանդավոր արվեստագետներին բացահայտելու, աջակցելու նրանց առաջ մղելու եւ խոստումնալից նախագծերը կյանքի կոչելու մի հարթակ:
Նշելով, որ արվեստը ամենազորավոր և ռազմավարական առումով ամենահեշտ եւ դյուրին ճանապարհ հարթող ուժն է՝ հիմնադրամի խորհրդի անդամներն ասել են, որ «Ստեղծարար Հայաստանը» նպատակ ունի դառնալ ամենադինամիկ եւ արդյունավետ մշակութային նախաձեռնություններից մեկը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է «Ստեղծարար Հայաստանի» ծրագրերն ու մտահաղացումները և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորիս աջակցել դրանց իրականացմանը:

Президент Армении – Сержу Танкяну: Вы не только чудесный музыкант, но и чудесный армянин
Президент Армении Армен Саркисян сегодня, 5 июля, принял члена совета инновационного культурного фонда «Творческая Армения», известного американского рок-музыканта армянского происхождения Сержа Танкяна и учредительного директора Карина Ованнисяна. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент Саркисян высоко оценил как культурную, так и общественную деятельность Сержа Танкяна и сказал: «Вы не только чудесный музыкант, но также чудесный армянин, достойный и гордый армянин».
Карин Ованнисян представил основные цели и направления деятельности «Творческой Армении». Он сказал, что их миссия – не только развивать армянскую культуру, но также стать площадкой, выявляющей талантливых деятелей искусства, помогать им продвигать и воплощать в жизнь многообещающие проекты.
Отметив, что искусство – самая мощная сила, которая ведёт самым простым и удобным в стратегическом плане путём, члены совета фонда указали, что «Творческая Армения» имеет целью стать одной из самых динамичных и эффективных культурных инициатив.
Президент Саркисян приветствовал планы «Творческой Армении» и выразил готовность по возможности содействовать их исполнению.