ԶԼՄ-ները հաշվել են, թե Նեյմարն ինչքան է պառկել խոտածածկի վրա
Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարն աշխարհի առաջնության շրջանակում անցկացրած չորս խաղերի ընթացքում խոտածածկի վրա պառկած է եղել 13 րոպե և 50 վայրկյան:
RTS Sport-ի փոխանցմամբ, Սերբիայի հետ հանդիպման ժամանակ նա պառկած է եղել 1 րոպե 56 վայրկյան, Շվեյցարիայի հետ հանդիպմանը՝ 3 րոպե 40 վայրկյան, Կոստա Ռիկյաի հետ խաղում՝ 2 րոպե 44 վայրկյան:
Այնուհետև 1/8-ում նա 5 րոպե 30 վայրկյան պառկած է եղել խոտածածկույթի վրա այն բանից հետո, երբ Մեքսիկայի պաշտպան Միգել Լայուն հարվածել էր նրա ոտքին:
Մեքսիկացի մեկ այլ ֆուտբոլիստ հայտարարել էր, որ Նեյմարը երբեմն կրկեսի է վերածում խաղը: Չնայած դրան, նա ճանաչվել է լավագույն խաղացող: Հաջորդը Բրազիլիան կխաղա Բելգիայի հավաքականի հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա վաղը Կազանում:

Роналдо: Критика Неймара – это нонсенс, ТВ-шоу и газеты просто стараются заполнить пустоту
Двукратный чемпион мира Роналдо вступился за нападающего сборной Бразилии и своего соотечественника Неймара, которого во время чемпионата мира по футболу-2018 критикуют за симуляцию. Об этом пишет сайт «Вести.Ру».
«Не согласен со всеми этими мнениями о Неймаре, – сказал Роналдо, которого цитирует Чемпионат.com. – Он интеллигентный игрок и старается защитить себя от столкновений. Рефери недостаточно хорошо его защищают. Если бы меня раз за разом били, я бы почувствовал несправедливость. Критика Неймара – это нонсенс, ТВ-шоу и газеты просто стараются заполнить пустоту».
Между тем, мировые СМИ и обычные пользователи продолжают высмеивать поведение нападающего сборной Бразилии Неймара. В этот раз отказалось, что за четыре матча чемпионата мира по футболу бразилец провел почти 14 минут на газоне после нарушений правил на нем.