Շվեդիայի հավաքականի մարզիչներն ու ֆուտբոլիստները տարհանվել են Սամարայի կենտրոնում գտնվող հյուրանոցներից մեկից։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով The Sun-ին, գրում է, որ շվեդական հավաքականը տարհանվել է հյուրանոցից հրդեհի կեղծ ահազանգի պատճառով։
«Մոտավորապես 8։30-ին հավաքականը ստիպված տարհանվեց հյուրանոցից։ Հավաքականի մեծ մասն այդ ժամին քնած էին։ Դա ոչ մեծ տեխնիկական խնդիր էր, մենք գրեթե անմիջապես վերադարձանք հյուրանոց։ Սարսափելի ոչինչ տեղի չի ունեցել։ Մենք փողոցում ենք մնացել մոտ 45 վայրկյան, ինչից հետո անմիջապես վերադարձել ենք հյուրանոց»,- ասել է Շվեդական ֆուտբոլային միության նախագահը։
Նշենք, որ ԱԱ ¼ եզրափակչում Շվեդիայի հավաքականը Սամարայի մարզադաշտում այսօր կհանդիպի Անգլիայի հավաքականին:

Футболисты и тренерский штаб сборной Швеции были эвакуированы из отеля в центре Самары. Об этом сообщает Газета.Ру со ссылкой на ТАСС.
По информации The Sun, шведская команда была эвакуирована из отеля из-за ложной пожарной тревоги.
«Примерно в 8:30 утра команда вынуждена была эвакуироваться из гостиницы. Большая часть команды в это время спала. Это были небольшие технические проблемы, мы практически сразу же вернулись в отель.
Ничего страшного не произошло, мы находились на улице примерно 45 секунд, после чего немедленно смогли вернуться в гостиницу», – сказал президент Шведского футбольного союза Карл-Эрик Нильссон.