«Ժամանակ». Յուրի Խաչատուրովը նույնպես կհարցաքննվի
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Հատուկ քննչական ծառայությունը վկայի կարգավիճակով հարցաքննության ծանուցագիր է ուղարկել նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին։
Նշենք, որ Յուրի Խաչատուրովը 2008 թվականի մարտի 1-ին զբաղեցնում էր Երևանի կայազորի պետի պաշտոնը և ըստ տեղեկությունների՝ մասնակցություն է ունեցել ՀՀ նախագահի կողմից արտակարգ դրություն հայտարարելու կապակցությամբ ՀՀ նախագահի նստավայրում ստեղծված շտաբի աշխատանքներին։
Հենց մարտի 1-ից հետո՝ 2008թ. ապրիլի 15-ի հրամանագրով նա նշանակվեց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում»:

«Жаманак»: Юрий Хачатуров также вызван на допрос
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Специальная следственная служба (ССС) Армении отправила уведомление о вызове на допрос в качестве свидетеля также Генеральному секретарю ОДКБ Юрию Хачатурову.
Отметим, что 1 марта 2008 года Юрий Хачатуров занимал должность начальника Ереванского гарнизона и, согласно информации, принимал участие в работе штаба, сформированного в резиденции президента Армении в связи с объявлением чрезвычайного положения президентом Армении.
Именно после 1 марта указом от 15 апреля 2008 года он был назначен начальником Главного штаба Вооруженных Сил Армения – первым заместителем министра обороны»,- пишет газета.