«Փաստ». Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը ևս ընտրակաշառքի ճանապարհով է գնում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս օրերին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մի շարք անդամներ հայտարարություններ են հրապարակում, որ իրենց անհրաժեշտ են սկսնակ իրավաբաններ, կարելի է նաև՝ իրավաբանական ֆակուլտետի ուսանողներ: Մենք փորձեցինք հասկանալ, թե ինչի համար են իրավաբաններ ընդունում աշխատանքի:
Մեր աղբյուրները հայտնեցին, որ ՔՊ–ն ստեղծում է խորհրդատվական կենտրոն, որը քաղաքացիներին իրավաբանական անվճար խորհրդատվություն է մատուցելու: Եթե հաշվի առնենք, որ առջևում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ են, իսկ նախորդ ընտրություններին որոշ կուսակցություններ պարբերաբար նման խորհրդատվություններ մատուցել են, ինչն, ի դեպ, նույն ՔՊ–ականների կողմից որակվել է որպես ընտրակաշառք, ստացվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի կուսակցությունը ևս այդ ճանապարհով է գնում: Մեր զրուցակիցը նաև նշեց, որ նորաթուխ իրավաբաններին վճարվելու է մոտ 100.000 դրամ աշխատավարձ:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, իրավաբանական խորհրդատվական կենտրոնի ձևավորման աշխատանքները համակարգում է մասնագիտությամբ լրագրող, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, ԱԺ պատգամավոր Լենա Նազարյանը, ով փափագում է դառնալ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար»:

Газета «Паст» пишет, что в эти дни ряд членов партии «Гражданский договор» публикуют объявления о том, что им нужны начинающие юристы, можно также студенты юридического факультета.
«Мы попытались понять, для чего нанимаются на работу юристы.
Как сообщили наши источники, в партии «Гражданский договор» создается консультативный центр, который будет предоставлять гражданам бесплатную юридическую консультацию. Если учитывать, что впереди предстоят внеочередные парламентские выборы, а на прошлых выборах некоторые партии периодически оказывали подобные консультации, что, кстати, со стороны тех же представителей «Гражданского договора» квалифицировалось как взятка, то получается, что партия Никола Пашиняна также идет по этому пути. Наш собеседник сообщил также, что новоявленным юристам будут платить зарплату в размере 100.000 драмов», - пишет газета.
Кстати, по сведениям издания, работы по формированию юридического консультативного центра координирует журналист по профессии, член правления партии «Гражданский договор», депутат парламента Лена Назарян, которая мечтает стать руководителем парламентской фракции «Елк».