Վարչապետը հանդիպել է Բելգիայի հայազգի գործարարների հետ
Բելգիայի Թագավորություն կատարած այցի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել տեղի հայազգի գործարարների հետ, որոնք գործունեություն են ծավալում ադամանդագործության և այլ ոլորտներում: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայ-բելգիական առևտրային պալատի նախագահը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել կոռուպցիայի դեմ պայքարին, և ընդհանուր առմամբ, բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում, ինչպես նաև ԵԱՏՄ հնարավորություններին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-բելգիական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճով, համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն մեր երկրում բելգիական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը:

Премьер Никол Пашинян: Правительство Армении заинтересовано в росте торгового оборота с Бельгией
В рамках визита в Королевство Бельгия премьер-министр Армении Никол Пашинян провел рабочий обед с местными армянскими бизнесменами, развивающими деятельность в ювелирной и других сферах. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
На встрече также присутствовал председатель Армяно-бельгийской торгово-промышленной палаты.
Премьер-министр проинформировал их о приоритетах правительства в сфере экономики, коснулся борьбы с коррупцией и направленных на улучшение предпринимательской среды шагов, которые правительство планирует реализовать в будущем, а также о возможностях ЕАЭС.
Никол Пашинян придал важность непрерывному развитию армяно-бельгийских предпринимательских связей и подчеркнул, что правительство Армении заинтересовано в росте торгового оборота между двумя странами, реализации совместных инвестиционных программ и готово предпринять шаги, которые будут способствовать расширению присутствия бельгийского капитала в нашей стране.