Վարչապետը հանդիպել է Բելգիայի հայազգի գործարարների հետ
Բելգիայի Թագավորություն կատարած այցի ընթացքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել տեղի հայազգի գործարարների հետ, որոնք գործունեություն են ծավալում ադամանդագործության և այլ ոլորտներում: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայ-բելգիական առևտրային պալատի նախագահը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ վարչապետը վերջիններիս է ներկայացրել տնտեսության ոլորտում կառավարության առաջնահերթությունները, անդրադարձել կոռուպցիայի դեմ պայքարին, և ընդհանուր առմամբ, բիզնես միջավայրի բարելավմանը միտված քայլերին, որոնք գործադիրը նախատեսում է կյանքի կոչել առաջիկայում, ինչպես նաև ԵԱՏՄ հնարավորություններին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է հայ-բելգիական բիզնես կապերի շարունակական զարգացումը և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների աճով, համատեղ ներդրումային ծրագրերի իրականացմամբ և պատրաստ է քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն մեր երկրում բելգիական կապիտալի ներկայացվածության ընդլայնմանը:

During his visit to the Kingdom of Belgium, Prime Minister Nikol Pashinyan had working lunch with Belgian-Armenian businessmen engaged in diamond-cutting and other industries. In attendance was the President of the Armenian-Belgian Chamber of Commerce, press department at the government reported in a release.
The Prime Minister briefed them on the Government’s economic priorities, dwelt on the fight against corruption and, in general, those steps aimed at improving the business environment that the Executive is going to implement in the near future, as well as the EAEU-enabled opportunities.
Mindful of ensuring continued development of Armenian-Belgian business ties, Nikol Pashinyan said his government eager to increase bilateral trade turnover, implement joint investment projects and, in this regard, stands ready to take steps to attract Belgian capital into Armenia’s economy.