Չեխական Fly United ընկերությունը մտադիր է Հայաստանում գրասենյակ բացել: Այս մասին հայտարարել են ընկերության հիմնադիրներ Յան Ստիլեցը և Եվա Ստիլցովան տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանի հետ հանդիպմանը: Նրենք նշել են, որ նման մտադրություն է առաջացել է Հայաստան երկորդ անգամ այցելության ժամանակ:
Նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, ընկերությունը ծառայություններ է մատուցում զբոսաշրջության ոլորտում, համատեղելով պետական և մասնավոր ընկերությունների, անհատների հետ աշխատանքը բիզնեսի և հանգստի ոլորտներում։
Նախարարը ողջունել է Հայաստանի նկատմամբ չեխ գործարարների հետաքրքրությունը, ներկայացրել գործարար ոլորտին և ներդրումային ծրագրերին առնչվող կառավարության քաղաքականությունը, կարևորել նաև ավիացիայի բնագավառում ընկերության ունեցած փորձի փոխանակման հնարավորությունը։

The Czech Fly United company will open an office in Armenia, the company’s founders Jan Stiletz and Eva Stiltcova stated on Friday at a meeting with Armenia’s Minister of Economic Development Artsvik Minasyan. As the ministry reported in a press statement, the initiative came during the second visit of the Fly United founders to Armenia.
According to the source, the company provides services in the tourism sector, combining the work of public and private companies, individuals in the business sector.
Minister Minasyan commended the interest of Czech entrepreneurs toward Armenia presented, the government policy in the business and investment projects, highlighting also the opportunity to share the experience of the company in the sphere of aviation.