Ասկերանի շրջանի Քռասնի գյուղում բացվել է նորակառույց համայնքային կենտրոնը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 16-ին Ասկերանի շրջանի Քռասնի գյուղում ներկա է գտնվել նորակառույց համայնքային կենտրոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին նախագծի իրականացման համար:
Բակո Սահակյանը խորհրդանշական է համարել, որ համայնքային կենտրոնը կրում է բարերար Հակոբ Բաղդասարյանի անունը, ով մշտապես սատարել է Արցախին, մասնակցել մեր երկրի շենացման ու զարգացման գործին եւ ողջունել արարողությանը ներկա բարերարի այրիին ու զավակներին:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից ու Սփյուռքից:

Artsakh leader attends opening of new community center in Askeran
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday attended a solemn ceremony of opening the newly built community center in Krasni village of Askeran region.
President Sahakyan expressed gratitude to the "Hayastan" All-Armenian Fund for the implementation of the project, his office told Panorama.am.
Sahakyan considered symbolic that the community center bears the name of philanthropist Hakob Baghdasaryan, who always supported Artsakha and took part in the development of the country. The president greeted the philanthropist's widow and children.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Artsakh National Assembly Speaker Ashot Ghulyan, as well as other officials and representatives from Armenia and the Diaspora took part in the event.