Հորդանանի միակ հայկական վարժարանը փակում է իր դռները
Հորդանանի հայ համայնքն իր ամենադժվար պահն է ապրում՝ ազգային միակ հայկական դպրոցի փակման որոշում է կայացվել: Համայնքի անդամներից Մարալ Ներսիսյանը դա համարում է համայնքի գոյությունը վտանգող:
«Համայնքից դուրս մեր գոյությունն արդեն վտանգված է աննախադեպ խառն ամուսնություններով, միութենական խնդիրներով լի, իսկ հիմա առանց համայնքային հիմնասյուն դպրոցի, մեր փոքր հայ համայնքը արմատական սպառնալիքի ազդեցություն կրող իրողության առջև կգտնվի, որի հեռանկարն արդեն մշուշոտ է»,-գրել է նա:
Նա ահազանգում է, որ աշակերթների թիվը տարեցտարի նվազում է, իսկ ամենազգալի հարվածը հասցվեց սիրիահայերի գաղթի հետևանքով:

Only Armenian school in Jordan about to close
A decision has been taken to shut down the only Armenian school operating in Jordan, a move that can pose a serious threat to the local Armenian community’s existence, Maral Nersessian, one of the community members, said on Facebook.
She says their existence is already put at risk outside the community amid unprecedented mixed marriages and union-related issues, and now without the school serving as ‘the pillar of the community, it is set to face a reality marked by radical threats.’
Nersessian is alerting that the number of school students is falling year by year, with the major blow to the school being the migration of Syrian Armenians.