ԲՀԿ ցուցակը գլխավորելու է պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝  Երևանի ավագանու արտահերթ նիստում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորելու է պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Թերթը Զոհրաբյանին հարցրեց՝ հնարավո՞ր է Փաշինյանի կառավարությունը ստիպի ԲՀԿ-ին չմասնակցել ավագանու ընտրություններին: Ի վերջո, ՔՊ ցուցակը գլխավորելու է դերասան Հայկ Մարությանը, և հավանական է, որ նա հասարակության կողմից չընդունվի որպես քաղաքապետի թեկնածու, այդպես հնարավորություն ստեղծվի, որ ԲՀԿ-ն հաղթի ավագանու ընտրություններում՝ շնորհիվ ֆինանսական ու մարդկային ռեսուրսների:
«Ինչպես կարող է որևէ մեկը, ինչ պաշտոնյա էլ ինքը լինի, որևէ քաղաքական ուժին արգելել մասնակցել ընտրությունների: ԲՀԿ-ն ունի այլևս կայացրած քաղաքական որոշում, որ անպայման մասնակցելու է այդ ընտրություններին»,-հարցին ի պատասխան ասել է Զոհրաբյանը:

«Жоховурд»: Список «Процветающей Армении» возглавит депутат Наира Зограбян
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что на внеочередных выборах Совета старейшин Еревана список партии «Процветающая Армения» возглавит депутат парламента Наира Зограбян.
Может ли правительство Никола Пашиняна заставить партию «Процветающая Армения» отказаться от участия в выборах Совета старейшин Еревана? Ведь, в конце концов, список партии «Гражданский договор» возглавляет актер Айк Марутян, и вероятно, что он не будет воспринят обществом как кандидат в мэры, тем самым создастся возможность для победы партии «Процветающая Армения» в выборах благодаря финансовым и людским ресурсам, спросил корреспондент издания у Наиры Зограбян.
«Как может кто-то, какую бы должность он не занимал, запретить какой-либо политической силе участвовать в выборах. Партия «Процветающая Армения» уже приняла принятое политическое решение обязательно участвовать в этих выборах», - заявила в ответ Наира Зограбян.