Արցախի ՊՆ. Շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթյուն
17:11 08/08/2018
Օգոստոսի 8-ին ժամը 13:40-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ տեղակայված հակառակորդի մարտական դիրքերից մեկում տեղի է ունեցել ուժգին պայթյուն, որին հետևել է մարդկային վայնասուն, իսկ այնուհետև մոտ 10 կրակոց:  Միջադեպից հինգ րոպե անց մարտական դիրքին են մոտեցել շտապ օգնության 1 և ռազմական այլ տեսակի 5  մեքենաներ:
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի հետ կապված որևէ տեղեկություն ադրբեջանական կողմը դեռևս չի տվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն ու համապատասխան ծառայությունները աչալրջորեն վերահսկում են իրավիճակը և հետևում հակառակորդի առաջնագծում նկատվող տեղաշարժերը:

Минобороны Арцаха: На боевой позиции ВС Азербайджана произошел сильный взрыв, последовали выстрелы
Сегодня, 8 августа, около 13:40, на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана, юго-восточнее населенного пункта Куропаткино Мартунинского района на боевой позиции противника произошел сильный взрыв. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
За взрывом последовали человеческие вопли, а затем раздалось порядка 10 выстрелов. Через 5 минут после инцидента к боевой позиции подъехали машина скорой помощи и 5 военных автомобилей.
Как указывается, в связи с инцидентом азербайджанская сторона какой-либо информации пока не предоставила.
«Передовые подразделения Армии обороны Арцаха и соответствующие службы бдительно контролируют ситуацию и отслеживают наблюдающиеся передвижения противника на передовой», – говорится в сообщении.