ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սահմանել է անվանական կրթաթոշակ Վանաձորի Պետական համալսարանի լավագույն ուսանողի համար
16:09 09/08/2018
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն իր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակներում նախատեսում է կրթության ոլորտում անցկացնել հերթական բարեգործական նախագիծը, որը նպատակաուղղված է պետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողներին մոտիվացնել ուսման մեջ ավելի բարձր ցուցանիշների ցուցաբերմանը:
Բանկի մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ 2018թ. ուսումնական տարվա սկզբին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ուսման վարձի ողջ չափով անվանական կրթաթոշակ կտրամադրի Թումանյանի անվան Վանաձորի Պետական Համալսարանի «Կառավարում» մասնագիտությամբ սովորող 4-րդ կուրսի ուսանողին, ով ուսումնառության նախկին տարիներին ցուցաբերել է բարձր առաջադիմություն: Այսպիսով, համալսարանի մեկ ուսանող հնարավորություն կստանա անվճար ուսանելու ողջ ուսումնական տարվա ընթաքում:
Ի լրումն անվանական կրթաթոշակի՝ Թումանյանի անվան Վանաձորի Պետական Համալսարանի լավագույն ուսանողին հնարավորություն կընձեռնվի համալսարանն ավարտելուց հետո անցնել պրակտիկա ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում, որի արդյունքների հիման վրա համապատասխան թափուր աշխատատեղերի առկայության դեպքում առաջնահերթության սկզբունքով «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ում անցնել նաև հիմնական աշխատանքի:
Կրթությունը Բանկի սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության առաջնային ուղղություններից մեկն է: Բանկը շարունակական հիմունքներով աջակցում է կրթական հաստատություններին, ֆինանսավորում է Հայաստանում կրթության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված կրթական տարբեր ցուցահանդեսներ և ֆորումներ:

В Армении назначена именная стипендия лучшему студенту Ванадзорского государственного университета
Банк ВТБ (Армения) в рамках своей политики социальной ответственности планирует провести очередной благотворительный проект в сфере образования, направленный на повышение мотивации студентов вузов страны к высоким результатам учебы.
Согласно релизу, в начале учебного 2018 года Банк ВТБ (Армения) предоставит именную стипендию в размере стоимости годового обучения студенту Ванадзорского государственного университета имени Туманяна обучавшегося на 4-ом курсе бакалавриата по специальности “Управление” с высокой успеваемостью на протяжении всей учебы в вузе.
Таким образом, 1 студент вуза получит возможность бесплатного обучения на протяжении всего учебного года.
Помимо именной стипендии, лучшему студенту Ванадзорского государственного университета имени Туманяна будет предоставлена возможность после окончания университета пройти стажировку в Банке ВТБ (Армения), по результатам которой, при наличии соответствующих вакансий, поступить на работу в ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» на приоритетной основе.
Образование является одним из приоритетных направлений политики социальной ответственности Банка ВТБ (Армения). Банк на постоянной основе оказывает поддержку учебным заведениям, финансирует проведение образовательных выставок, форумов, целью которых является повышение качества образования в Армении.