Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած  վթարի հետևանքով վարորդը մահացել է
Այսօր առավոտյան «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհին տեղի է ունցեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Սպիտակ-Երևան ավտոճանապարհի մոտ 16-րդ կմ-ին՝ Սպիտակի առաջին ոլորանին, «Mercedes ML» մակնիշի (վարորդը՝ Ա. Գ., ծնված 1986թ.) ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել ճամփեզրի արգելապատնեշին և հայտնվել դաշտամիջյան հատվածում. վարորդը տեղում մահացել է:
Փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենան, փակել գազի բալոնի փականը և վարորդի դին մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային:

На трассе Спитак-Ереван в Армении автомобиль снес ограждение и оказался в поле: водитель погиб
Утром в четверг, 9 августа, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение, что автодороге Спитак-Ереван произошло ДТП, требуется помощь спасателей.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА,  на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС РА.
Как выяснилось, на 16-м км автодороги Спитак-Ереван автомобиль марки «Mercedes ML» (за рулем находился А.Г. 1986 г.р.) выехал за пределы проезжей части, снес ограждение и оказался в поле. Водитель погиб на месте.