«Ժողովուրդ». Փաշինյանն իր թիմի առաջ խնդիր է դրել, որ հանրահավաքը պետք է լինի խիստ մարդաշատ
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնավարման 100-րդ օրվա կապակցությամբ օգոստոսի 17-ին Հանրապետության հրապարակում հրավիրված է հանրահավաք: Սա Նիկոլ Փաշինյանի և իր թիմի՝ նման ֆորմատով առաջին հանդիպումն է լինելու քաղաքացիների հետ: Եվ այդպես առաջին հերթին նրանք ցանկանում են ստուգել հասարակության տրամադրությունները: «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ Փաշինյանն իր թիմի առջև խնդիր է դրել, որ հանրահավաքը պետք է լինի խիստ մարդաշատ:
Մտավախություն կա, որ արձակուրդային սեզոնով պայմանավորված` հնարավոր է՝ հրապարակը ուզածի պես մարդաշատ չլինի: Բացի այդ, իշխանությունները կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մարտի 1-ի գործի շրջանակներում շատերի «ոտքն են տրորել», ու հիմա այդ անձինք առնվազն կփորձեն իրենց շրջապատի մարդկանց ետ պահել հանրահավաքի մասնակցելու, Փաշինյանին աջակցելու մտքից:
Դրա համար էլ ՔՊ-ում բոլոր կառույցները սկսել են ակտիվ զբաղվել նախապատրաստական աշխատանքներով, ուզում են մեծ շուքով մարդաշատություն ապահովեն` ըստ բնակավայրերի, երթով գալով հրապարակ: ՔՊ կառույցները հիմա մրցավազքի մեջ են: «Ժողովուրդ»-ին նաև հայտնի դարձավ, որ Փաշինյանը սափրված չի ներկայանա նաև այդ օրը»:

«Жоховурд»: Пашинян поставил перед своей командой задачу – митинг должен быть очень многолюдным
Газета «Жоховурд» пишет, что как известно, премьер-министром Армении Никол Пашинян 17 августа созвал на площади Республики митинг, посвященный 100 дням его правления. Это первая встреча Никола Пашиняна и его команды с гражданами в подобном формате. И тем самым они в первую очередь хотят проверить общественные настроения. Как стало известно изданию, Пашинян поставил перед своей командой задачу, что митинг должен быть очень многолюдным.
«Есть обеспокоенность в связи с тем, что из-за отпускного сезона, возможно, площадь не будет такой многолюдной как хотелось бы. Кроме того, власти в рамках борьбы с коррупцией и дела 1 марта «наступили на ногу» многих, и сейчас эти люди как минимум попытаются удержать людей из своего окружения от участия в митинге и мысли о поддержке Пашиняна.
Посему, все структуры партии «Гражданский договор» начали активно заниматься подготовительной работой, хотят обеспечить многолюдность с большим размахом – шествием к площади из различных населенных пунктов. Структуры партии «Гражданский договор» сейчас находятся в гонке», - пишет издание, отмечая, что Никол Пашинян в этот день придет на митинг небритым.