«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հատուկ քննչական ծառայությունում շարունակում են քննել Մարտի 1-ի գործը, որի շրջանակներում հարցաքննության են հրավիրվում բազմաթիվ անձինք՝ նախկին, ներկա պաշտոնյաներ: Մեզ տեղեկություններ են հասել, որ գործի շրջանակներում հարցաքննության է կանչվել նաև արդարադատության նախկին նախարար, այժմ Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ Գևորգ Դանիելյանը:
Նա 2007-2010 թթ․ եղել է արդարադատության նախարար, այդ ընթացքում ինչ-որ կարևոր փաստաթուղթ է ստորագրել՝ Մարտի 1-ին առնչվող, որի համար էլ կանչել են հարցաքննության: Մենք մեկնաբանություն խնդրեցինք Գևորգ Դանիելյանից, սակայն նա չցանկացավ մանրամասներ հաղորդել ՝ ասելով․ «Եթե նման տեղեկատվություն ունեք, ՀՔԾ-ից ճշտեք, ես նման տեղեկատվության աղբյուր չեմ»։ Խնդրեցինք պարզապես հերքել կամ հաստատել մեր տեղեկությունը, սակայն նա կրկնեց իր վերջին միտքը․ «Ես էլի եմ կրկնում՝ ես նման տեղեկատվության աղբյուր չեմ»»։

«Грапарак»: Геворк Даниелян был вызван на допрос
Газета «Грапарак» пишет, что в Специальной следственной службе продолжается расследование дела 1 марта, в рамках которого на допрос приглашаются различные лица – бывшие и нынешние чиновники. По сведениям издания, в рамках уголовного дела был вызван на допрос бывший министр юстиции, ныне член Высшего судебного совета Геворк Даниелян.
«Он занимал в 2007-2010гг. пост министра юстиции, подписал в этот период какой-то важный документ, касающийся 1 марта, в связи с чем и вызван на допрос. Мы попросили Геворка Даниеляна прокомментировать это, однако он не захотел сообщить подробности, заявив: "Если у вас есть такие сведения, уточните в Специальной следственной службе, у меня источника такой информации нет".
Попросили просто опровергнуть или подтвердить наши сведения, однако Даниелян ответил: "Я опять повторяю, у меня источника такой информации нет"», - отмечает издание.