«EPIC EYE» խորագրով փառատոնը ներկայացուցիչներ կունենա Գերմանիայից, Ֆրանսիայից, Բրիտանիայից
2017 թվականից «ԷՊԻԿ» միջազգային նախագիծը Ծաղկաձորում իրականացնում է «EPIC Rock Camp» խորագրով ամենամյա բացօթյա երաժշտական փառատոնը: Անցած տարի փառատոնը գրանցել է աննախադեպ արդյունք՝ 2000-ից ավելի մասնակից, ընդգրկվելով ԱՊՀ լավագույն 5 երաժշտական փառատոների ցանկում:
2018 թվականին «MAROG» մարքեթինգային գործակալության հետ համագործակցության արդյունքում՝ փառատոնը վերանվանվել է «EPIC EYE Music & Arts Festival-ի»՝ ընդլայնելով նախագծի ծավալները, ձևաչափը և երաժշտական ժանրերը:
Մշակույթի նախարարությունից տեղեկանում ենք, որ «ԷՊԻԿ» կազմակերպությունն այս տարի փառատոնը կանցկացնի օգոստոսի 17-19-ը, Ծաղկաձորում, ՀՀ մշակույթի նախարարության, «ՌՈՔ» ասոցիացիայի և դիջեյների ասոցիացիայի աջակցությամբ: Փառատոնի բացումը տեղի կունենա օգոստոսի 17-ին։
Փառատոնին մասնակցում են Հայաստանի, Գերմանիայի, Ֆրանսիայի, Մեծ Բրիտանիայի ու այլ երկրների ներկայացուցիչներ՝ անվանի կատարողներ և ռոք խմբեր. «Ten Walls» /Լիտվա/, «Paji» /Գերմանիա/, «Tube & Berger» /Գերմանիա/, «Supacooks» /Հայաստան/, «Mad & Nancy» /Հայաստան/, «Teom» /Հայաստան/, օգոստոսի 18-ին՝ «Poem» /Հունաստան/, «Vuur» /Նիդերլանդներ/, «Lady Heroine» /Վրաստան/, «Dogma» /Հայաստան/, «Vordan Karmir» /Հայաստան/, «Lelocity» /Հայաստան/, օգոստոսի 19-ին՝ «Leprous» /Նորվեգիա/, «Pierre Edel» /Ֆրանսիա/, «Antimatter» /Մեծ Բրիտանիա/, «Unaesthetic» /Հայաստան/, «Nemra» /Հայաստան/, «Rozen Tal» /Հայաստան/։
Փառատոնի շրջանակում տեղի կունենան երաժշտական, ցուցահանդեսային, մրցութային, ժամանցային և այլ ծրագրեր, ինչպես նաև առավոտյան ֆիթնես, յոգա, զումբա, զիփլայն, տարբեր սպորտաձևեր։
Հայաստանի լավագույն ընկերությունները՝ իրենց խոհարարներով տեղում կպատրաստեն և մասնակիցներին կապահովեն սննդի ծառայություններով։ Մասնակիցները կարող են գիշերել հատուկ նախատեսված վրաններում կամ նախագծի գործընկեր հյուրանոցներում՝ օգտվելով հատուկ զեղչերից։
Փառատոնի նպատակն է Հայաստանում կազմակերպել ամենամյա երաժշտության և արվեստի փառատոն, որտեղ արվեստը և երաժշտությունը կմիավորեն հազարավոր մարդկանց։ Փառատոնը կնպաստի մշակութային զբոսաշրջության զարգացմանը Հայաստանում՝ որպես տուրիզմի նոր ուղղության։

Развитие культурного туризма в Армении: в Цахкадзоре состоится один из топовых музыкальный фестивалей СНГ – «EPIC Rock Camp»
18:18 15/08/2018
С 2017 года международный проект «ЭПИК» проводит в Цахкадзоре ежегодный музыкальный фестиваль на открытом воздухе «EPIC Rock Camp». В2017 году фестиваль зарегистрировал беспрецедентный результат – более 2000 участников – войдя в пятерку лучших 5 музыкальных фестивалей СНГ. Подробности сообщает пресс-служба Министерства культуры Армении.
В 2018 году, в результате сотрудничества с маркетинговым агентством «MAROG», фестиваль был переименован в «EPIC EYE Music&Arts Festival», расширив объем, формат и музыкальные жанры проекта.
В этом году организация «ЭПИК» проведет фестиваль 17-19-го августа, в Цахкадзоре, при поддержке Министерства культуры РА, «РОК» ассоциации и ассоциации диджеев. Открытие фестиваля состоится 17 августа, в 14:00.
В фестивале принимают участие представители Армении, Германии, Франции, Великобритании и других стран, известные исполнители и рок-группы: «Ten Walls» (Литва), «Paji» (Германия), «Tube&Berger» (Германия), «Supacooks» (Армения), «Mad&Nancy» (Армения), «Teom» (Армения); 18-го августа- «Poem» (Греция), «Vuur» (Нидерланды), «LadyHeroine» (Грузия), «Dogma» (Армения), «Vordan Karmir» (Армения), «Lelocity»(Армения); 19-го августа- «Leprous» (Норвегия), «Pierre Edel» (Франция), «Antimatter» (Великобритания), «Unaesthetic» (Армения), «Nemra» (Армения), «Rozen Tal» (Армения).
В рамках фестиваля состоятся музыкальные, выставочные, конкурсные, досуговые и другие программы, а также утренний фитнес, йога, зумба, зиплайн, различные виды спорта.
Повара лучших компаний Армении на месте будут готовить и обеспечивать участников питанием. Участники могут заночевать в специальных палатках или в гостиницах-партнерах фестиваля, воспользовавшись специальными скидками.
Цель фестиваля – организовать в Армении ежегодный фестиваль музыки и искусства, где искусство и музыка объединят тысячи людей.