Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է քաղաք Մարտունի և աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրել շրջվարչակազմի ղեկավարության հետ՝ շրջանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հետ կապված հարցերի շուրջ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ զեկույցներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Մհեր Օհանյանը, վարչակազմի ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Президент Арцаха (Нагорно-Карабахская Республика, НКР) Бако Саакян сегодня, 15 августа, посетил город Мартуни и провел рабочее совещание с руководством райадминистрации по вопросам, касающимся социально-экономического развития района. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
С докладами выступили руководитель райадминистрации Мгер Оганян, ответственные сотрудники подразделений администрации.
Б. Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.