Հայաստանում այս տարվա առաջին կիսամյակում զգալի չափով աճել է հայկական օճառի արտադրությունը: Այդ մասին են վկայում վիճակագրական տվյալները։
Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, Հայաստանում օճառի արտադրության ծավալն այս տարվա հունվար-հունիսին 2017 թվականի նույն ժամանակահատված համեմատ աճել է 2 անգամ և կազմել 349 տոննա: 2017 թ-ի հունվար-հունիսին հանրապետությունում արտադրվել է 170.7 տոննա օճառ:
Վիճակագրության համաձայն՝ Հայաստանում 19 տոկոսով աճել է նաև լվացող, մաքրող և օսլայող միջոցների արտադրությունը: Մասնավորապես, 2018թ-ի հունվար-հունիսին արտադրվել է 2 104.0 տոննա լվացող, մաքրող և օսլայող միջոցներ, իսկ 2017թ-ի նույն ժամանակահատվածում ՝ 1 768.5 տոննա:

Armenia saw a strong growth in soap production in the first half of 2018, according to the latest statistics.
Soap production volumes doubled in the country from January to June this year to reach 349 tons from 170.7 of the same period last year, the Statistical Committee of Armenia told Panorama.am.
The first half of 2018 also recorded a significant increase of 19 percent in production of washing, cleaning and starching agents, which stood at 2,104 tons against the 1,768.5 tons of the same period of 2017.