«Ժողովուրդ». Ֆարմանյանն ասելիք չունի իր քրոջ նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքի վերաբերյալ
«Ժողովուրդ» թերթը գում է. «Ինչպես հայտնի է, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Սամվել Ֆարմանյանի քրոջ՝ Շիրակի պետական համալսարանի նախկին պրոռեկտոր Անահիտ Ֆարմանյանին 20 մլն դրամ չարաշահումների համար մեղադրանք է առաջադրվել, նրա նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Երբ երեկ «Ժողովուրդ» օրաթերթը Ֆարմանյանին հարցրել է՝ տեղյակ եղել է քրոջն առնչվող չարաշահումներից, ցնցող պատասխան է ստացել. «Այո՛, չարաշահումները տեղի են ունեցել իմ, Ճապոնիայի կայսր Ակիհիտոյի, Նիկոլ Քիդմանի ու Վինի Թուխի անմիջական հանձնարարությամբ»:
Իրավապահները Ֆարմանյանին կարող են իրենց երախտագիտությունը հայտնել նախաքննությանն աջակցելու և քրոջը չարաշահումներ անելու հանձնարարություն տվածների անունները տալու համար: Նաև այսքանից հետո հանգիստ կարող են շունչ քաշել շատ հայտնիներ՝ Անգետիկը, Չեբուրաշկան, աբսուրդի թատրոնի հիմնադիրներ Սամուել Բեքեթն ու Էժեն Իոնեսկոն, որովհետև, չար լեզուների պնդմամբ, իրավապահները կատարվածի թիկունքում տեսնում էին հենց նրանց ականջները: Իսկ եթե ավելի լուրջ, Ֆարմանյանի պատասխանը վկայում է այն մասին, որ նա պարզապես ասելիք չունի»:

«Жоховурд»: Фарманяну нечего сказать о предъявленном его сестре обвинении
Газета «Жоховурд» пишет, что сестре депутата парламента от фракции Республиканской партии Армении, члена Исполнительного органа РПА Самвела Фарманяна – бывшему проректору Ширакского государственного университета Анаит Фарманян предъявлено обвинение в злоупотреблении на сумму в размере 20 млн. драмов, в ее отношении объявлен розыск.
Накануне корреспондент издания спросил Самвела Фарманяна, был ли он в курсе связанных с его сестрой злоупотреблений, и получил поразительный ответ: «Да, злоупотребления произошли по непосредственно по моему поручению, поручению правящего императора Японии Акихито, Николь Кидман и Винни Пуха».
«Правоохранители могут выразить благодарность Фарманяну за содействие следствию и название имен тех, кто поручил Анаит Фарманян сделать злоупотребления. А также после всего этого могут свободно вздохнуть многие известные – Незнайка, Чебурашка, основатели театра абсурда Сэмюэл Беккет и Эжен Ионеско, поскольку, как утверждают злые языки, правоохранители за спиной произошедшего «видят именно их уши». А если серьезно, то ответ Фарманяна свидетельствует о том, что ему просто нечего сказать», - пишет газета.