Քայլեր են ձեռնարկվում Հայաստանում փոքր ավիացիայի զարգացման ուղղությամբ
Փոքր ավիացիայի զարգացումը գտնվում է ՀՀ իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, և այդ ուղղությամբ արդեն իսկ համապատասխան քայլեր են ձեռնարկվում։
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ ոլորտի զարգացման նպատակով ՏԿՏՏ նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը, կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Պողոսյանը շրջայց են կատարել Կապանի, Ջերմուկի և Գորիսի օդանավակայաններով:
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում փոխնախարարին ներկայացվել են օդանավակայանի ենթակառուցվածքները, շենքային պայմանները, օդանավակայանում արդեն իսկ կատարված շինարարական աշխատանքները:
Ոլորտի պատասխանատուները ծանոթացել են նաև ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության կողմից իրականացվող Գյումրի-Մոսկվա չվերթի ուևորների սպասարկման գործընթացին, ներկա են գտնվել հաշվառմանը:
Հանդիպման ընթացքում արձանագրված նկատառումները ներկայացվել են ավիաընկերության և «Շիրակ» օդանավակայանի ներկայացուցիչներին:

Развитие малой авиации находится в центре внимания властей Армении
Развитие малой авиации в Армении находится в центре внимания властей РА, и в данном направлении уже предпринимаются соответствующие шаги.
Как сообщает пресс-служба министерства транспорта, связи и информационных технологий РА, с целью развития данной сферы заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий РА Армен Арзуманян, председатель Комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян, зампредседателя Комитета гражданской авиации Арсен Погосян посетили  аэропорты Капана, Джермука, Гориса и Гюмри.
В гюмрийском аэропорту «Ширак» замминистра представили инфраструктуры аэропорта, условия здания и уже проведенные в аэропорту строительные работы.
Ответственные за данную сферу ознакомились также с процессом обслуживания пассажиров рейса «Гюмри-Москва», который осуществляется российской авиакомпанией «Победа». Зафиксированные входе встречи замечания были представлены представителям авиакомпании и аэропорта «Ширак».