Բրիտանական հիվանդանոցները կարող են մնալ առանց դեղորայքի
Մեծ Բրիտանիայի հիվանդանոցները և շտապ օգնության ծառայությունները զգուշացրել են, որ կարող են զրկվել դեղորայքից, եթե Բրիտանիան լքի Եվրամիությունն առանց հստակ պլանի։
Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Associated Press-ին, գրում է, որ նման  զգուշացմամբ են հանդես եկել բժշկական կազմակերպությունների  NHS Providers միությունը, որը համապատասխան նամակ է ուղարկել Բրիտանիայի առողջապահության ազգային ծառայություն։
NHS Providers-ում կարծում են, որ եթե Բրիտանիայի իշխանությունները Brexit-ից հետո ԵՄ-ի հետ փոխհամաձայնության պայմանագիր չկնքեն, ապա դա կարող է բացասական անդրադառնալ երկրի բժշկական հաստատություններում դեղերի ողջ մատակարարման շղթայի վրա։ Բացի այդ, համաձայնության բացակայությունը հարված կլինի Եվրամիության քաղաքացիներին, ովքեր աշխատում են այդ բնագավառում Բրիտանիայի տարածքում։

В случае Brexit без конкретного плана больницы Британии могут остаться без лекарств
Больницы и службы неотложной помощи Великобритании предупредили, что могут лишиться лекарств, если Британия покинет ЕС без конкретного плана. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на Associated Press.
С такой оценкой выступило объединение медицинских организаций NHS Providers. Оно направило соответствующее письмо в Национальную службу здравоохранения Великобритании.
В NHS Providers считают, что если власти Британии не достигнут соглашения о взаимоотношениях с ЕС после Brexit, то это может негативно сказаться на всей цепочке поставок лекарств в медучреждения страны. Кроме того, отсутствие соглашение ударит по гражданам Евросоюза, которые работают в этой сфере на территории Британии.