«Փաստ». Ի վերջո, ո՞վ էր ֆինանսավորել հանրահավաքը
«Փաստ» թերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և նրա ղեկավարած կառավարության պաշտոնավարման 100 օրվա կապակցությամբ հրավիրված հանրահավաքի ֆինանսական կողմի հետ կապված տարաբնույթ հրապարակումներ եղան: Իրականացված ծախսերի հետ կապված ներկայացվում են տարբեր թվեր:
Օգոստոսի 22–ին «Փաստ» օրաթերթը դիմել էր կառավարություն՝ ճշտելու, թե որքան է ծախսվել հանրահավաքի համար և ի՞նչ աղբյուրներից: Աշխատանքային 5 օրվա ընթացքում ստացել ենք կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պատասխանը, ուր մասնավորաբար առաջարկում են դիմել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակ:
Անշուշտ, գովելի է, որ օրենքով սահմանված ժամկետներում պատասխան է տրվում, սակայն մի՞թե 5 օր էր պետք հասկանալու համար, որ հարցի հասցեատերը կառավարությունը չէ: Մյուս կողմից, անհասկանալի է, թե ի՞նչ կապ ունի ՔՊ–ն. չէ՞ որ խոսքը ոչ թե դասական իմաստով իշխանության եկած քաղաքական ուժի, այլ փաստացի իշխանությունը կրող վարչապետի ու գործող կառավարության (որի կազմում 5 կուսակցության ներկայացուցիչներ կան) պաշտոնավարման 100 օրվա մասին է: Այդուամենայնիվ, սույն հրապարակումը կարող է դիտարկվել որպես պաշտոնական հարցում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը՝ կապված ծախսերի չափի ու աղբյուրների հետ»:

«Паст»: Кто финансировал митинг по случаю 100 дней деятельности правительства Пашиняна
Газета «Паст» пишет, что в связи с финансированием митинга, созванного 17 августа по случаю 100 дней деятельности премьер-министра Никола Пашиняна и возглавляемого им правительства были различные публикации в прессе. При этом относительно произведенных расходов представляются различные цифры.
Газета «Паст» 22 августа обратилась в правительство для уточнения, сколько было потрачено на организацию митинга и из каких источников. В течение пяти рабочих дней мы получили ответ из Управления информации и по связям с общественностью Аппарата  правительства, в котором, в частности, предлагается обратиться в офис партии «Гражданский договор».
«Безусловно, похвально, что в установленный срок предоставляется ответ, однако, неужели нужно было 5 дней для того, чтобы понять, что адресатом вопроса является не правительство. С другой стороны, непонятно, какое отношение имеет к этому партия «Гражданский договор», ведь речь идет о 100 днях деятельности фактического руководителя власти – премьер-министра и действующего правительства (в состав которого входят представители 5 партий), а не пришедшей в классическом смысле к власти политической силы. Тем не менее, настоящую публикацию можно рассматривать в как адресованный партии «Гражданский договор» официальный запрос в связи с размером расходов и их источниками», - отмечает издание.