«Հրապարակ». 20 հազար դրամ ներդրում ընտրարշավի ծախսերը հոգալու համար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածուներից մեկը մեզ հայտնեց, որ իրենց ասվել է, թե ավագանու յուրաքանչյուր թեկնածու պետք է 3-ական անձ ներկայացնի, որոնք ընտրարշավի համար 20-հազարական դրամ պետք է հատկացնեն, այսինքն՝ յուրաքանչյուր թեկնածու 60 հազար դրամի ներդրում պետք է ապահովի, սակայն առաջարկը միանշանակ չի ընդունվել։
«ՔՊ» խոսնակ Վահան Կոստանյանը մեզ վստահեցրեց, որ առաջարկը պարտադրանք չէ, պարզապես տեղեկացվել է, որ եթե կա ցանկություն ընտրարշավի ծախսերը հոգալու հարցում, ապա առաջիկա օրերին, ամենայն հավանականությամբ՝ շաբաթ կամ կիրակի, դաշինքը դրամահավաք-միջոցառում է կազմակերպելու, ցանկացողները կարող են մասնակցել և իրենց ֆինանսական օգնությունը ցուցաբերել։ Կոստանյանն ասաց, որ նվազագույն շեմ է սահմանվել 20 հազար դրամը, իսկ թեկնածուների կողմից 3-ական անձ ներկայացնելու տեղեկությունը հերքեց»:

«Грапарак»: Взнос в размере 20 тысяч драмов для затрат на избирательную кампанию
Один из кандидатов в члены Совета старейшин Еревана от блока «Мой шаг» сообщил газете «Грапарак», что им было сказано, что каждый кандидат в Совет Старейшин должен привести по три человека, которые выделят по 20 тысяч драмов для предвыборной кампании. То есть, каждый кандидат должен обеспечить взнос в размере 60 тысяч драмов, однако это предложение было воспринято неоднозначно.
«Пресс-секретарь партии «Гражданский договор» Ваан Костанян заверил нас, что предложение не является принудительным, просто было сказано, что если есть желание внести свой вклад в расходы на избирательную кампанию, то в ближайшие дни, по всей видимости, в субботу или воскресенье, блок организует мероприятие по сбору средств и желающие могут принять участие и оказать финансовую помощь. Костанян заявил, что минимальный предел установлен в размере 20 тысяч драмов, но опроверг информацию о привлечении кандидатами трех человек», - пишет газета.