Ռեժիսոր Վուդի Ալենը կինեմատոգրաֆիական գործունեության մի քանի տասնամյակի ընթացքում առաջին անգամ դադար է վերցրել։ Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Page Six-ին, գրում է, որ փորձագետներն այս որոշումը կապում են որդեգրած դուստր Դիլան Ֆերրոուի կողմից 82-ամյա Ալենին սեռական ոտնձգության մեջ մեղադրելու հետ։
Վուդի Ալենը դատարանի առջև երբեք չի կանգնել, բայց Ֆերրոուի մանկական հիշողություններին հղումով մամուլում բազմաթիվ հրապարակումներն ազդել են նրա հեղինակության վրա։
Amazon ընկերությունը, աշխատակիցների տեղեկություններով, ցանկանում է 2016 թ. ռեժիսորի հետ կնքած չորս ֆիլմի հետ կապված պայմանագրերից երեքը չեղյալ հայտարարել։

82-летний режиссер Вуди Аллен взял паузу в карьере
Режиссер Вуди Аллен впервые за несколько десятилетий сделает паузу в кинематографической карьере. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на Page Six.
Эксперты связывают решение с обвинениями 82-летнего Аллена в сексуальных домогательствах со стороны приемной дочери Дилан Фэрроу. Вуди Аллен никогда не представал перед судом, однако многочисленные публикации в прессе со ссылкой на детские воспоминания Фэрроу повлияли на его репутацию. Так, компания Amazon, по свидетельствам инсайдеров, хочет разорвать заключенный с режиссером в 2016 году контракт на три из четырех фильмов.
48-й фильм Вуди Аллена «Дождливый день в Нью-Йорке» должен выйти на Amazon до конца года.
Вероятно, следующий проект Аллен начнет снимать в 2020 году, однако источники утверждают, что ему предстоит найти спонсоров.