Կրեմլը դեռ չի նախատեսում Պուտին-Թրամփ նոր հանդիպում
Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտարարել է, որ ՌԴ նախագահի և նրա ամերիկացի գործընկեր Դոնալդ Թրամփի նոր հանդիումների նախապատրաստական աշխատանքներ այս պահին չեն տարվում։
«Դեռ ոչ»,- Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ ասել է Ուշակովը՝ պատասխանելով երկրների առաջնորդների նոր հանդիպման մասին հարցին։
Պուտինի և Թրամփի առաջին լիարժեք բանակցությունները կայացել էին հուլիսի 16-ին Հելսինկիում։
Ավելի վաղ «Իզվեստիան» գրել էր, որ Պուտինն ու Թրամփը հնարավոր է մինչև տարեվերջ երեք անգամ հանդիպեն։ Հստակեցվել էր, որ խոսքը գնում է Առաջին աշխարհամարտի  ավարտին նվիրված տոնակատարությունը Ֆրանսիայում, Արևելյան Ասիայի երկրների  գագաթաժողովը և «Մեծ քսանյակի» առաջնորդների հանդիպումը Արգենտինայում։

Помощник президента России Юрий Ушаков заявил, что проработка новой встречи российского лидера Владимира Путина и его коллеги Дональда Трампа в данный момент не ведется. Об этом сообщает «Газета.Ру» со ссылкой на РИА Новости.
«Пока нет», – сказал Ушаков, отвечая на вопрос о новой встрече лидеров стран.
Первые полномасштабные переговоры Путина и Трампа прошли 16 июля в Хельсинки. Лидеры государств сначала около двух часов беседовали лично, а потом провели совместную пресс-конференцию.
Ранее газета «Известия» писала, что Путин и Трамп могут встретиться три раза до конца года. Уточнялось, что речь идет праздновании окончания Первой мировой войны во Франции, Восточноазиатском саммите в Сингапуре и встрече лидеров «большой двадцатки» в Аргентине.