Մահացել է գեղանկարիչ Ավետիք Հակոբյանը
Մահացել է Հայաստանի նկարիչների միության անդամ գեղանկարիչ Ավետիք Հակոբյանը։ Նկարիչների միությունից հայտնում են, որ հոգեհանգիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 7-ին ժամը 18:00-ին Սովետաշենի ճանապարհին գտնվող 2-րդ սգո սրահում:
Ավետիք Հակոբյանը ծնվել է 1944-ին,  հայտնի է նաև «Հավետ» անունով։ Ավարտել է Երևանի գեղարվեստա-թատերական ինստիտուտը: Դասավանդում է Երևանի Խաչատուր Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանում, պրոֆեսոր է: 1964 թվականից մասնակցել է հանրապետական և միջազգային ցուցահանդեսների: Միջազգային ցուցահանդեսների է մասնակցել Ֆրանսիայում, Դանիայում, Բուլղարիայում, Գերմանիայում, Բալթյան երկրներում և այլուր: Աշխատանքները գտնվում են Հայաստանի տարբեր թանգարաններում, Մոսկվայի պետական թանգարանում, մասնավոր հավաքածուներում։ 1976թ. արժանացել է ԽՍՀՄ նկարիչների միության և մշակույթի նախարարության 1-ին մրցանակին։

Ушел из жизни живописец Аветик Акопян
Ушел из жизни член Союза художников Армении, живописец Аветик Акопян. Как сообщают из Союза художников, панихида состоится 7 сентября в 18:00 в Советашене.
Аветик Акопян родился в 1944 году, окончил Ереванский театрально-художественный институт, преподавал в Государственном педагогическом университете имени Хачатура Абовяна. С 1964 года принимал участие в республиканских и международных выставках.
Его работы были представлены на международных выставках во Франции, Дании, Болгарии, Германии, странах Балтии. Работы художника хранятся в различных музеях Армении, Государственном музее Москвы, в частных коллекциях.