Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Սեպտեմբերի 11-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Կողմերը քննարկել են Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը և նշել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում կայունության ապահովման կարևորությունը: Այս համատեքստում Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է ապակառուցողական գործողությունների անթույլատրելիությունը, որոնք կարող են հանգեցնել շփման գծում լարվածության աճին։
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից անցկացվող դիտարկումների վերաբերյալ մի շարք հարցերի։

Artsakh FM received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in Office
The Minister of the Artsakh republic FM Masis Mayilian received today the Personal Representative of the OSCE Chairperson in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk.
As the foreign ministry press service reported, the sides discussed the current situation on the Line of Contact between the armed forces of Artsakh and Azerbaijan and noted the importance of ensuring stability in the conflict zone. In this context, Masis Mayilian stressed the inadmissibility of destructive steps, which could lead to escalation of tension on the Line of Contact.
During the meeting, the sides also touched upon a range of issues related to the monitoring missions conducted by the Office of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in Office.