ՀՀԿ-ից հերքում են կառավարությանը «տհաճ անակնկալ» մատուցելու լուրը. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրել է, թե շրջանառվող լուրերի համաձայն` սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀԿ-ն մտադիր է տհաճ անակնկալ մատուցել Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությանը: Մասնավորապես, հնարավոր է տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների ՀՀԿ-ական նախագահներն ու քարտուղարները բոյկոտեն աշխատանքները և սեպտեմբերի 23-ին պարզապես չներկայանան տեղամասեր թեկուզ որոշ ժամանակով խափանելու ընտրական գործընթացը: Նպատակն է այդպես ստվերել ընտրությունները, քանի որ այդ ընթացքում ԿԸՀ-ն չի հասցնի բացակա անդամին նորով փոխարինել, և կստեղծվի շիլաշփոթ վիճակ: Նշենք, որ տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում ՀՀԿ ներկայացուցիչ նախագահների թիվը 262 է։
Այս հարցի շուրջ թերթը մեկնաբանությունների համար դիմել է ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանին, սակայն նա հերքել է լուրերը: «Դրանք պարզապես կեղծ լուրեր են։ Նման բան չի կարող լինել»,- ասել է նա։

«Жоховурд»: В РПА опровергли сведения о намерении преподнести неприятный сюрприз
Газета «Жоховурд» пишет, что согласно муссируемым слухам, на предстоящих 23 сентября выборах в Совет старейшин Еревана Республиканская партия Армении (РПА) намерена преподнести правительству Никола Пашиняна неприятный сюрприз. В частности, возможно, что председатели и секретари участковых избирательных комиссий – представители РПА – бойкотируют работу и 23 сентября просто не придут на участки, чтобы нарушить избирательный процесс хоть на какое-то время.
Цель – в дискредитации выборов, поскольку за это время ЦИК не успеет заменить отсутствующих членов комиссии новыми и создастся неразбериха. Отметим, что число председателей участковых избирательных комиссий – представителей РПА – составляет 262.
Корреспондент издания обратился к председателю организационной комиссии РПА Рубену Тадевосяну для уточнений по этому вопросу, однако, он опроверг эти сведения: «Это просто ложные сведения. Подобного быть не может».