Բրիջիտ Մակրոնը նկարահանվել է սերիալում
Ֆրանսիայի նախագահի կինը՝ Բրիջիտ Մակրոնը, նկարահանվել է ֆրանսիական Vestiaires սերիալում, որը ցուցադրվելու է սեպտեմբերի 15-ից։
Ռիա նովոստին գրում է, որ Vestiaires-ը կարճամետրաժ սերիալ է, որի գլխավոր հերոսները լողորդներ Ռոմին և Օրսոն, հաշմանդամություն ունեն։ Չնայած դրան, տղաներն  ունեն հումորի զգացում, որը կիսվում են իրենց ընկերների և հեռուստադիտողի հետ։
France2 հեռուստաընկերության կայքում ներկայացված է սերիալի նկարահանումների հրապարակից փոքրիկ հատված Մակրոնի մասնակցությամբ։
«Մենք գիտեինք, որ նա մեր սերիալի երկրպագուն է, ...և առաջարկեցինք նրան խաղալ մեզ հետ»,- ասել է դերասան Ադդա Աբդելլին։
Նկարահանման համար Ֆրանսիայի առաջին տիկինն ընտրել է երկնագույն կոստյում, որով նա նախկինում հայտնվել էր հանրությանը։ Նա այդ հագուստով  էր ամուսնու երդմնակալության արարողությանը՝ 2017 թվականի մայիսի 14-ին։

Супруга президента Франции Эммануэля Макрона – Брижит снялась в сериале
Супруга президента Франции Эммануэля Макрона Брижит снялась во французском сериале Vestiaires, выпуск с ее участием появится в эфире 15 сентября. Об этом сообщает РИА Новости.
Vestiaires – короткометражный сериал, главные герои которого, пловцы Роми и Орсон, инвалиды. Однако физические недостатки не лишили мужчин чувства юмора, которым они делятся со своими товарищами и зрителями.
Тизер, в котором скомпилированы сцены со съемок с участием Макрон и впечатления ее партнеров по съемочной площадке, выложен на сайте телеканала France2.
«Мы знали, что она фанат нашего сериала, … и предложили ей сыграть с нами», – рассказывает актер Адда Абделли.
Для съемок первая леди Франции выбрала небесно-голубой костюм, в котором ранее появлялась на публике: тот же наряд она надела 14 мая 2017 года, во время инаугурации супруга на пост президента страны.