«Եվրատեսիլ-2019»-ն անցկացվելու է Թել-Ավիվում
«Եվրատեսիլ-2019» երգի միջազգային մրցույթն անցակցվելու է Թել-Ավիվում։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին  նշված է մրցույթի պաշտոնական կայքում։
Նշվում է, որ կազմակերպիչների կողմից որոշումն ընդունվել է այն բանից հետո, երբ Իսրայելական հանրային հեռաձակման «Կան» կորպորացիայից պահանջել էին ներկայացնել նվազագույնը երկու քաղաք մրցույթն անցկացնելու համար։
Նախապես «Կանը» առաջարկել էր մրցույթն անցկացնել Երուսաղեմում։
«Արդյունքում մենք որոշեցինք, որ Թել-Ավիվը լավագույն տեղն է աշխարհում ամենամեծ երաժշտական մրցույթն անցկացնելու համար»,- հայտարարել են կազմակերպիչները։
Մրցույթի կիսաեզրափակիչները կայանալու են մայիսի 14-ին և 16-ին, եզրափակիչը՝ մայիսի 18-ին։
Հիշեցնենք, որ անցած տարի մրցույթում հաղթել է Իսրայելի ներկայացուցիչը։ Մրցույթի կանոնների համաձայն, հաջորդ տարի մրցույթն անցկացվելու է հաղթող երկրում։

Tel Aviv to host Eurovision 2019
The 64th Eurovision Song Contest will be taking place at the Expo Tel Aviv (International Convention Center) in Israel on Tuesday 14, Thursday 16 and Saturday 18 May 2019, the Eurovision TV reported.
The decision was taken by the Eurovision Song Contest Reference Group (the board for the contest) after Israeli public broadcaster KAN were asked to present at least two potential candidate cities.
In addition, the dates for the 2019 contest have also been revealed, the source said, adding  the Semi-Finals will take place in Tel Aviv on the 14th and 16th of May and the Grand Final will take place on 18th May.