«Ժողովուրդ». ՀՀ-ից հեռացել են մարտի 1-ի գործով մի շարք պատասխանատու պաշտոնյաներ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ում մարտի 1-ի քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 2008թ. սահմանադրական կարգը տապալելու համար, շարունակում է պնդել, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խնդիր է դրել իրեն «փակելու»:
Երեկ Փաշինյանն արձագանքել է այս խոսքերին, ասել. ««Մարտի 1-ի» հետաքննության նպատակն է «փակել» բոլոր նրանց, ովքեր ոճրագործություն են գործել 2008թ. մարտի 1-ին»:
Մինչ ՀՀ իշխանությունները շարունակում են մարտի 1-ի գործով նախաքննությունը, «Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ այս տարիներին ՀՀ-ից հեռացել են մարտի 1-ի գործով մի շարք պատասխանատու պաշտոնյաներ: Բացի այն, որ ՀՀ-ից հեռացել է պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանը, ում հետախուզում է հայտարարված, այստեղ չէ նախկին ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանը, փոխոստիկանապետ Սաշիկ Աֆյանը, իրավապահ համակարգի մի շարք այլ միջին կալիբրի պաշտոնյաներ»:

«Жоховурд»: Ряд ответственных должностных лиц по делу «1 марта» за эти годы уехали из страны
Газета «Жоховурд» пишет, что второй президент Армении Роберт Кочарян, которому предъявлено обвинение по делу о разгоне демонстрации 1 марта в свержении конституционного порядка, продолжает утверждать, что премьер-министр Никол Пашинян преследует цель посадить его.
Вчера Пашинян отреагировал на эти слова и заявил: «Цель расследования дела «1 марта» – посадить всех тех, кто 1 марта 2008 года совершил преступление».
Пока власти Армении продолжают предварительное следствие по делу 1 марта, издание выяснило, что за эти годы ряд ответственных должностных лиц покинули Армению. Кроме экс-министра обороны Микаела Арутюняна, который объявлен в розыск, из Армении уехали также бывший начальник полиции Айк Айрапетян, заместитель начальника полиции Сашик Афян, ряд должностных лиц среднего звена правоохранительной системы», - пишет газета.