ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներել է հաճախորդների ժամկետանց վարկերի տույժերն ու տուգանքները ավելի քանի 1 մլրդ ՀՀ դրամի չափով
11:50 18/09/2018
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հայտարարել է ֆիզիկական անձ-հաճախորդների 271 և ավել օր ժամկետանց և 31.05.2018թ. դրությամբ անհուսալի դասակարգված սպառողական վարկերի գծով առաջացած տույժերի և տուգանքների ներման մասին: Նշված հնարավորությունը գործում է մինչև 31.12.2018թ. :
Բանկից հայտնում են, որ ընձեռնված հնարավորությունը սկսել է անմիջապես մեջ պահանջարկ վայելել ֆիզիկական անձ-հաճախորդների  շրջանում և այսօրվա դրությամբ Բանկի կողմից արդեն կատարվել են ավելի քան 2.000 վարկերի գծով ներումներ՝ ավելի քան 1 մլրդ ՀՀ դրամի չափով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հիշեցնում է, որ այն հաճախորդներին, ովքեր պատրաստ են քննարկել սպառողական վարկերի (անգրավ և անշարժ գույքի  գրավով սպառողական վարկեր, ապառիկ վարկեր, վարկային գծեր, ոսկու գրավով վարկեր, վարկային քարտեր) գծով առկա պարտավորության հետագա մարումը և որոնք համապատասխանում են վերոնշյալ չափանիշներին, անհրաժեշտ է հաշտության համաձայնագիր կնքելու նպատակով մինչև 31.12.2018թ. այցելել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ՝ ստանալով հնարավորություն մարելու պարտավորությունը մինչև 5 տարի մարման ժամկետով և նոր ժամանացույցով:
Ըստ աղբյուրի, ներման պայմանով հաշտության համաձայնագրի կնքման համար պարտադիր պայման է հանդիսանում հաշտության պայմանագրի  ձևակերպման օրը առաջին մարում կատարելը:
Պարտքի մարման նոր ժամանակացույցն ու հաշտության համաձայնագրի ձևակերպումը տեղի է ունենում հաճախորդի Բանկի մասնաճյուղ դիմելու օրը՝ տեղում, և տևում է սկսաց 15 րոպեից:

Банк ВТБ (Армения) простил пени и штрафы клиентам на сумму более 1 млрд. драмов
Банк ВТБ (Армения) объявил о возможности прощения пеней и штрафов по потребительским кредитам клиентов-физических лиц, просроченным более 271 дня и признанным безнадежными на 31.05.2018г. Данная возможность действует до 31.12.2018г.
Согласно релизу, предоставленная возможность стала сразу пользоваться большим спросом среди клиентов и на сегодняшний день Банком уже осуществлены прощения по более чем 2,000 кредитам на сумму более 1 млрд. драмов РА.
Банк ВТБ (Армения) напоминает, что клиентам, готовым обсудить дальнейшее погашение оставшейся задолженности по потребительским кредитам (кредиты наличными без залога и под залог недвижимости, ПОС-кредиты, кредитные линии, кредиты под залог золотых изделий, кредитные карты) и соответствующим вышеуказанным критериям, необходимо с паспортом и социальной картой до 31.12.2018 г. посетить любой филиал Банка ВТБ (Армения) для заключения мирового соглашения с предоставлением нового графика погашения на срок до 5 лет.
Обязательным условием заключения мирового соглашения с условием прощения является осуществление первого погашения в день оформления мирового соглашения.
Отмечается также, что оформление нового графика погашения задолженности и заключение мирового соглашения осуществляется в день обращения клиента в филиал Банка на месте и после осуществления первоначального взноса занимает минимальное количество времени - от 15 минут.