Աշխարհի առաջնության լավագույն ֆուտբոլիստը դատապարտվել է ութ ամսվա ազատազրկման
Մադրիդի «Ռեալի» և Խորվաթիայի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Լուկա Մոդրիչը, ով այս տարվա աշխարհի առաջնությունում լավագույն խաղացողն է ճանաչվել, մեղադրվում է  հարկային խարդախության մեջ և դատապարտվել է ութ ամսվա ազատազրկման, նաև պետք է վճարի 350 հազար եվրո տուգանք։
Վեստի.ռու կայքը, հղում անելով El Mundo-ին, գրում է, որ խորվաթ կիսապաշտպանը իսպանական դատախազության հետ գործարք է կնքել, հարկային խարդախության գործով խոստովանել է մեղքը։
Որպեսզի  խուսափի բանտից, Մոդրիչին, ինչպես այլ ֆուտբոլիստներ, ովքեր նույնպես  խուսափել էին հարկերից, առաջարկվել է օրական վճարել 250 եվրո տուգանք։ Այդպես, խորվաթը կվճարի 60 հազար եվրո և չի անցկացնի ութ ամիս բանտում։

Футболиста Л. Модрича приговорили к 8 месяцам тюрьмы
Футболист мадридского «Реала» и сборной Хорватии Лука Модрич, ставший лучшим игроком прошедшего в 2018 году чемпионата мира, приговорен за налоговые махинации к восьми месяцам тюрьмы, а также к денежному штрафу в размере 350 тысяч евро.
Как сообщает «Вести.Ру» со ссылкой на El Mundo, хорватский полузащитник пошел на сделку с испанской прокуратурой, признав вину по делу о налоговом мошенничестве.
Чтобы избежать тюрьмы, Модричу, как и другим футболистам, уличенным в махинациях, предложено платить штраф в размере 250 евро в день. Таким образом, хорват выплатит 60 тысяч евро и не проведет восемь месяцев в местах не столь отдаленных.