Այս քվեարկությունը լինելու է ժողովրդի կամարտահայտման քվեարկություն. Նիկոլ Փաշինյան
«Հույս ունեմ այսօր մեր քաղաքացիները շատ ակտիվ մասնակցություն կունենան քվեարկությանը, չեն մնա տներում, որովհետև չկա որևէ կասկած, որ դուք եք որոշում կայացնելու, ձեր որոշումն է արձանագրվելու»,- քվեարկությունը կատարելուց հետո ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա հույս ունի, որ մայրաքաղաքի բնակիչները, ովքեր ունեն քվեարկելու իրավունք, այս պահի պատասխանատվությունն ու լրջությունը կարձանագրեն, կգնան ընտրական տեղամասեր քվեարկելու։
«Ես կարծում եմ՝ բոլորս էլ արձանագրում ենք, որ այս քվեարկությունը լինելու է ժողովրդի կամարտահայտման քվեարկություն, ժողովրդի ձայնն արձանագրվելու է, բոլոր ընտրությունների արդյունքները ձևավորվելու են ձեր քվեարկության արդյունքում»,- ասաց վարչապետը։
Ն. Փաշինյանը հույս հայտնեց, որ ամեն ինչ կարգին կլինի, ընտրությունները կանցնեն առանց միջադեպերի, տհաճությունների, որովհետև ընտրություններն ընդհանրապես պետք է անցնեն շատ հանգիստ, հանդարտ մթնոլորտում, քարոզարշավների ընթացում կարող են կրքեր բորբոքվել, իսկ քվեարկության օրը պետք է հանդարտ լինի, իրար ժպտան, հարգալից, իրար իրավունքների նկատմամբ մեծ գիտակցությամբ։
Վարչապետն ասաց, որ մեկնում է Նյու Յորք, ելույթ է ունենալու ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայում, այնտեղից մեկնելու է Դուշանբե՝ մասնակցելու ԱՊՀ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովին։

Премьер Армении: Надеюсь, наши граждане примут активное участие в выборах в Совет старейшин Еревана
«Надеюсь, сегодня наши граждане примут активное участие в голосовании, не останутся дома, поскольку нет никаких сомнений касательно того, что именно вы принимаете решение, именно ваше решение будет зафиксировано», – заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян во время прямого эфира в соцсети Facebook после голосования на выборах в Совет старейшин Еревана.
Премьер выразил надежду, что жители столицы, у которых есть право голоса, отметят всю ответственность и серьезность данного момента, придут на избирательные участки для участия в голосовании.
«Думаю, все мы зафиксировали, что эти выборы будут выборами по выражению воли граждан, голос народа будет услышан, зафиксирован, результаты всех выборов сформируются по итогам вашего голосования», – отметил Н. Пашинян.
Премьер выразил надежду, что всё пройдет нормально, выборы пройдут без инцидентов, неприятностей, поскольку электоральный процесс должен проходить очень спокойно, в спокойной атмосфере, во время агитационной кампании могут накаляться страсти, однако в день голосования всё должно пройти гладко.
Никол Пашинян отметил также, что отправляется в Нью-Йорк для участия в открытии сессии Генеральной Ассамблеи ООН, затем в Душанбе, где он примет участие в саммите глав стран СНГ.