«Թեժ գծին» 12:00-16:00-ը ստացվել է 10 հեռախոսազանգ
ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «թեժ գիծը» ժամը 12:00-16:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ստացել է 10 հեռախոսազանգ:
Ոստիկանության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, զանգերից 2-ը վերաբերել են ընտրացուցակներում իրենց անունները չգտնելու խնդրին, 2-ը՝ նույնականացման քարտով քվեարկելու իրավունքին, 3-ը՝ ՀՀ կացության քարտով կամ վավերականության ժամկետը լրացած անձնագրով քվեարկելու իրավունքին, 1-ը՝ տեղամասային կենտրոնում հերթապահություն իրականացնող ոստիկանների բացակայությանը և 2-ը՝ ընտրական տեղամասերի մոտակայքում խմբված երիտասարդների կողմից ընտրողներին ուղղորդելու փորձերին:
Ստուգում պահանջող բոլոր դեպքերով անհապաղ իրականացվել են համապատասխան գործողություններ, իսկ մյուսներով՝ տրվել սպառիչ պարզաբանումներ:

The hotline service launched by the Armenian police has received 11 calls over the ongoing City Council elections in the Armenian capital of Yerevan from the period of 12pm tpo 16pm.
As the Police press service reported, two of the calls related to difficulties in finding the names of the voters in the electoral lists, two – to the difficulties to vote with ID card. Other cases related to the absence of police officers on duty in front of the polling stations, couple of cases overcrowding in a number of precincts with attempts to guide the voters.
Police say all the citizens have been provided with necessary information. Necessary measures have been taken with regard to other incidents requiring checking.