«Թեժ գծին» 12:00-16:00-ը ստացվել է 10 հեռախոսազանգ
ՀՀ ոստիկանության պետին կից հասարակական խորհրդի «թեժ գիծը» ժամը 12:00-16:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ստացել է 10 հեռախոսազանգ:
Ոստիկանության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, զանգերից 2-ը վերաբերել են ընտրացուցակներում իրենց անունները չգտնելու խնդրին, 2-ը՝ նույնականացման քարտով քվեարկելու իրավունքին, 3-ը՝ ՀՀ կացության քարտով կամ վավերականության ժամկետը լրացած անձնագրով քվեարկելու իրավունքին, 1-ը՝ տեղամասային կենտրոնում հերթապահություն իրականացնող ոստիկանների բացակայությանը և 2-ը՝ ընտրական տեղամասերի մոտակայքում խմբված երիտասարդների կողմից ընտրողներին ուղղորդելու փորձերին:
Ստուգում պահանջող բոլոր դեպքերով անհապաղ իրականացվել են համապատասխան գործողություններ, իսկ մյուսներով՝ տրվել սպառիչ պարզաբանումներ:

На «горячую линию» Общественного совета при начальнике Полиции Армении поступило 10 звонков
На телефон «горячей линии» Общественного совета при начальнике Полиции Армении в период с 12:00 по 16:00 поступило 10 звонков.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА, 2 звонка касались того, что избиратели не могли найти свои имена в списках, 2 – права на голосование по ID-картам, 3 – права на голосование по паспорту с истекшим сроком действия, 1 – отсутствия несущих дежурство сотрудников Полиции на участке, 2 – попыток направить избирателей собравшимися у участка молодыми людьми.
По требующим проверки случаям немедленно были осуществлены соответствующие действия, по остальным же были даны исчерпывающие разъяснения.