Չարլի Չապլինի դուստրն ու թոռնուհին գալու են Հայաստան
Լեգենդար Չարլի Չապլինի դուստրը` Վիկտորյա Թիերե–Չապլինն ու թոռնուհին` Աուրելիա Թիերե- Չապլինը, կայցելեն Հայաստան` ներկայացնելով իրենց համատեղ «Ղողանջ և պատրանք» ներկայացումը, որը կցուցադրվի  հոկտեմբերի 3-ին և 4-ին Հ. Պարոնյանի անվան թատրոնում։
Հրավերը ստացել են Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահ Հակոբ Ղազանչյանից։
«Վիկտորյա Թիերե–Չապլինն ու  Աուրելիա Թիերեն գալու էին Հայաստան մարտին, սակայն բանակցությունների արդյունքում որոշեցինք, որ գան հոկտեմբերին և իրենց նոր ներկայացման համաշխարհային պրեմիերան անել Երևանում»,- Panorama.am-ին տեղեկացրեց Հակոբ Ղազանչյանը։
Բեմադրության հեղինակը  Վիկտորյա Թիերե Չապլինն է, դերերում հանդես են գալիս Աուրելիա Թիերե Չապլինը, Ժեմ Մարտինեսը։
Ներկայացման համաշխարհային պրեմիերան կայացել է Իտալիայում՝ Սպոլետո փառատոնին 2018 թ․ հուլիսի 9-ին և 15-ին: Այս ներկայացումը Վիկտորյա Թիերե Չապլինի և Աուրելիա Թիերե Չապլինի նախորդ 2 համատեղ աշխատանքների  շարունակությունն է։
Ներկայացման մեջ Աուրելիան դառնում է կլեպտոման և գտնվում այն իրերի ազդեցության տակ, որոնք գողանում է՝ ենթարկվելով դրանց մանիպուլյացիային։ Անհավանական մեխանիզմները, երգիծական երաժշտական տուփերը և այլ անակնկալներ ներկայացման ժամանակ կընդգծեն նրա ուղին՝ դառնալով իր ճանապարհը։

Charlie Chaplin's daughter, granddaughter to visit Armenia for world premiere of their play
The daughter and granddaughter of legendary British comic actor, filmmaker and composer Charlie Chaplin, who rose to fame in the era of silent film, will visit Armenia this October for the world premiere of their joint silent play in capital Yerevan.
Their play titled Bells and Spells will be performed at Yerevan’s Hakob Paronyan State Musical Comedy Theatre on 3 and 4 October.
They have received the invitation to visit Armenia from Chairman of Armenia’s Union of Theater Workers Hakob Ghazanchyan.
“Victoria Thierrée Chaplin and Aurélia Thierrée Chaplin were set to arrive in Armenia in March, but after talks they were decided to visit the country in October and hold the world premiere of their new performance in Yerevan,” Ghazanchyan told Panorama.am.
The play is staged by Victoria Thierrée Chaplin and performed by Aurélia Thierrée Chaplin and Jaime Martinez.
Italy’s Spoleto festival hosted the world premiere of the performance on 9 and 15 July of the running year. A surreal spectacle of physical theatre, comedy, magic and dance, Bells and Spells is the tale of a kleptomaniac who falls under the influence of the objects she steals.