Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Միշել Ժերշինովիչի գլխավորությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են Ալֆորվիլ քաղաքի հետ կապերի հետագա զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ՝ ընդգծելով, որ ակնկալում է փոխգործակցության դրական դինամիկայի ապահովում նաեւ ապագայում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները:

Artsakh Republic President Sahakyan received today the delegation of the French town of Alfortville headed by its mayor Michel Gerchinovitz.
As the press department at the President’s Office reported,various issues related to further developing and deepening the ties with Alfortville were on the discussion agenda.
President Bako Sahakyan noted with satisfaction that cooperation with Alfortville was quite efficient underlining his expectations to preserve the positive dynamics of correlation in the future noting the existence of all the necessary preconditions for that.