Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսիայի Ալֆորվիլ քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Միշել Ժերշինովիչի գլխավորությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը քննարկվել են Ալֆորվիլ քաղաքի հետ կապերի հետագա զարգացմանն ու խորացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ Ալֆորվիլի հետ համագործակցությունն ընթանում է բավականին արդյունավետ՝ ընդգծելով, որ ակնկալում է փոխգործակցության դրական դինամիկայի ապահովում նաեւ ապագայում, ինչի համար առկա են բոլոր նախադրյալները:

Президент Арцаха: Сотрудничество с Альфорвилем достаточно эффективно
Президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян сегодня, 25 сентября, принял делегацию французского города Альфорвиль во главе с мэром Мишелем Жершиновичем. Подробности сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, на встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся дальнейшего развития и углубления связей с городом Альфорвиль.
Президент Б. Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Альфорвилем достаточно эффективно, подчеркнув, что ожидает и в будущем сохранения положительной динамики взаимодействия, для чего имеются все необходимые предпосылки.