Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է ճանաչված մշակութային գործիչներ Մարտին Վարդազարյանին, Երվանդ Երզնկյանին, Լևոն Մալխասյանին և Աշոտ Առաքելյանին:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ քննարկվել են Արցախում մշակութային կյանքի զարգացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահը պահանջված և օգտակար է համարել նման հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս բազմակողմանի և խոր պատկերացում կազմել մշակույթի ոլորտում տարբեր խնդիրների ու դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ:
Բակո Սահակյանը կոմպոզիտոր Մարտին Վարդազարյանին հանձնել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ, իսկ արվեստագետ Աշոտ Առաքելյանին՝ վաստակավոր նկարչի պատվավոր կոչման վկայական՝ բարձր գնահատելով նրանց ներդրումն Արցախում մշակույթի զարգացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում են ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха Бако Саакян вручил награды известным деятелям культуры
Президент Арцаха (Нагорно-Карабахская Республика, НКР) Бако Саакян сегодня, 25 сентября, принял известных деятелей культуры Мартина Вардазаряна, Ерванда Ерзнкяна, Левона Малхасяна и Ашота Аракеляна. Подробности сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, были обсуждены разные вопросы, касающиеся развития культурной жизни в Арцахе.
Президент отметил востребованность и полезность подобных встреч, подчеркнув, что они дают возможность получить разностороннее и глубокое восприятие разных проблем в сфере культуры и путей их решения.
Бако Саакян наградил композитора Мартина Вардазаряна медалью «Вачаган Блачочестивый», а искусствоведу Ашоту Аракеляну вручил свидетельство «Заслуженного художника Нагорно-Карабахской Республики», высоко оценив их вклад в дело развития культуры в Арцахе.
Во встрече приняли участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, другие должностные лица.