ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չի օգտվում երրորդ անձանց միջնորդական ծառայություններից
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հագորդագրություն է տարածել, որով տեղեկացնում է, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չի օգտվում երրորդ անձանց միջնորդական ծառայություններից։
«Հարգելի հաճախորդներ,
Տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ շուկայում հաճախակի են դարձել միջնորդ կազմակերպությունների միջոցով վարկերի ձևակերպման դեպքեր: Վերջիններս, օգտվելով հաճախորդների վստահությունից և գցելով հաճախորդներին մոլորության մեջ, խոստանում են աջակցություն՝ վարկ ստանալու հարցում՝ վկայակոչելով բանկի հետ համագործակցությունը: Այնուհետև, ներկայացնելով ոչ ճշգրիտ տեղեկատվություն, պահանջում են մեծ միջնորդավճարներ՝ գցելով հաճախորդներին բարդ իրավիճակի մեջ:
Նման իրավիճակներից խուսափելու նպատակով՝ ևս մեկ անգամ Ձեր ուշադրությունն ենք հրավիրում այն փաստին, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չի օգտվում երրորդ անձանց միջնորդական ծառայություններից: Վարկ ստանալու անհրաժեշտության դեպքում հորդորում ենք ինքնուրույն դիմել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղեր՝ չդիմելով միջնորդների օգնությանը: Հայաստանի ողջ տարածքում գործող Բանկի մասնաճյուղերը տրամադրում են տարբեր տեսակի վարկեր ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձանց:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում վարկավորման մասին մանրամասն տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել Բանկի մասնաճյուղեր, զանգահարել Միասնական տեղեկատվական կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի պաշտոնական կայք»,- ասված է բանկի հաղորդագրության մեջ։

Банк ВТБ (Армения) не пользуется посредническими услугами третьих лиц
«Уважаемые клиенты, сообщаем, что на рынке РА участились случаи оформления кредитов путем посреднических компаний», – говорится в заявлении Банка ВТБ (Армения)
«Последние, входя в доверие и вводя в заблуждение граждан, обещают содействие в получении кредита, ссылаясь на сотрудничество с Банком. Впоследствии, предоставляя некорректную информацию, требуют большие комиссии, тем самым вводя клиентов в затруднительную ситуацию.
Во избежание аналогичных ситуаций еще раз обращаем Ваше внимание на то, что Банк ВТБ (Армения) не пользуется посредническими услугами третьих лиц. В случае необходимости в получении кредита настоятельно рекомендуем Вам напрямую обращаться в филиалы Банка ВТБ (Армения), не прибегая к помощи посредников. Филиалы Банка, действующие по всей территории Армении, предоставляют различные виды кредитов как физическим, так и юридическим лицам», – указывается в сообщении.
Для получения подробной информации о кредитовании в Банке ВТБ (Армения) можно посетить филиалы Банка, позвонить в Единую контактную службу по номеру 87-87 или посетить официальный сайт Банка www.vtb.am.