«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին տեղեկություններ ենք ստանում, որ ՀՀԿ–ն փակում է իր տարածքային որոշ գրասենյակներ՝ կապված նաև այն հանգամանքի հետ, որ դրանք պահելը դժվարացել է, իսկ կուսակցությունից զանգվածային արտահոսք կա: Երեկ տեղեկություն տարածվեց, որ արդեն իսկ անդամությունը կասեցրել է մոտ 6500 հանրապետական: Սակայն ակնհայտ է, որ դրանք միայն պաշտոնապես իրենց որոշման մասին տեղեկացրածներն են: Իրականում քիչ չեն նրանք, ովքեր ուղղակի պատռել են իրենց անդամատոմսը, սակայն կուսակցությունից դուրս գալու դիմում չեն գրել:
Գրասենյակների փակման տեղեկությունը ճշտելու նպատակով դիմեցինք ՀՀԿ կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանին, ով զարմացավ մեր հարցից. «Ո՞վ է նման բան ասել: Ովքեր նման բան են ասել, չարաչար սխալվում են: Ոչ մի գրասենյակ չենք փակել, չենք էլ փակելու: Մեր բոլոր գրասենյակները ժամանակին համահունչ բնականոն աշխատում են»:
Թադևոսյանը նաև հավելեց, որ իրենք գրասենյակներ ունեն բոլոր նախկին շրջաններում, խոշոր քաղաքներում և Երևանի բոլոր վարչական տարածքներում, ընդ որում՝ գրասենյակները առավելապես տեղակայված են ՀՀԿ սեփականությունը համարվող շինություններում»:

«Паст»: В РПА удивлены распространяемым сведениям о закрытии офисов партии
Газета «Паст» пишет, что в последние дни поступают сведения о том, что Республиканская партия Армении закрывает некоторые территориальные офисы в связи с тем обстоятельством, что их содержание стало сложнее и наблюдается массовый отток из партии. Вчера распространились сведения о том, что членство в партии прекратили примерно 6500 республиканцев. Однако очевидно, что это лишь те, кто официально объявил о своем решении. В действительности немало тех, кто просто порвал свой членский билет, но не представил заявления о выходе из партии.
Для уточнения информации о закрытии офисов мы обратились к председателю Организационной комиссии РПА Рубену Тадевосяну, который удивился нашему вопросу: «Кто говорит подобное? Те, кто говорят такое, ошибаются. Ни один офис не закрыт и не будет. Все наши офисы нормально работают».
Тадевосян отметил также, что у РПА есть офисы во всех бывших областях, крупных городах и административных районах Еревана, при этом офисы преимущественно находятся в строениях, которые являются собственностью партии».