Բակո Սահակյանը Քարվաճառում խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Շահումյանի շրջան և Քարվաճառ շրջկենտրոնում աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրել շրջվարչակազմի ղեկավարության հետ՝ շրջանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հետ կապված հարցերի շուրջ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ զեկույցներով հանդես են եկել շրջվարչակազմի ղեկավար Գագիկ Մարտիրոսյանը, վարչակազմի ստորաբաժանումների պատասխանատուներ:
Քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Президент Арцаха Бако Саакян провел совещание в Карвачаре и дал ряд поручений
Сегодня, 29 сентября президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян посетил Шаумянский район и в райцентре Карвачар провел рабочее совещание с руководством районной администрации по вопросам, касающимся социально-экономического развития района. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
С докладами выступили руководитель райадминистрации Гагик Мартиросян, ответственные сотрудники подразделений администрации.
Президент Б. Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.