Ֆրանկոֆոնիայի գալա-համերգին ելույթ կունենա ZAZ-ը, իսկ Ազնավուրի ներկայությունը՝ անակնկալ
2018թ.-ի հոկտեմբերի 11-12-ին Հայաստանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆանիայի գագաթնաժողովը, որի ժամանակ Հայաստանը կհյուրընկալի 84 երկրների պատվիրակությունների։ Գագաթնաժողովի շրջանակներում Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գալա-համերգ, որում սպասվում է բազմաթիվ ֆրանկոֆոն հայտնի աստղերի ելույթներ։
Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը բացահայտեց, որ համերգին ելույթով հանդես կգա ֆրանսիացի հայտնի երգչուհի ZAZ-ը (Զազ)։
«Մենք գիտենք, որ ZAZ-ը շատ սիրված է Հայաստանում»,-ասաց դեսպանը։
Հարցին, թե գալա-համերգին այդյոք ելույթ է ունենալու նաև ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, դեսպանն ասաց, որ Ազնավուրը ներկա կլինի, թե ոչ, դա անակնկալ է։
«Կարծում եմ այս հարցով Ազնավուրի հետ կապի մեջ են Հայաստանի իշխանությունները, բայց մինչև գագաթնաժողով խորհուրդ եմ տալիս վերհիշել Ազնավուրի երգերը»,-ասաց Ժոնաթան Լաքոտը։
Ազնավուրի ներկայության դեպքում հնարավոր է բեմում միասին տեսնենք Ազնավուրին ու ZAZ-ին, ովքեր համագործակցել են ու հանդես եկել զուգերգով։

ZAZ to sing during Francophonie Gala Concert in Yerevan, Aznavour’s arrival remains “surprise”
World-known French singer and songwriter ZAZ will perform during the gala concert in the scope of the Francophonie Summit in Yerevan on October 11-12. To note, delegations from some 84 countries are expected to arrive in Yerevan for the Summit.
“We know that ZAZ is quite popular among Armenians,” French Ambassador to Armenia Jonathan Lacôte told reporters at a press conference on Friday. Asked whether Charles Aznavour is also set to visit Armenia, the Ambassador said let it remain “a surprise.”
“I think Armenian leadership is in communication with Aznavour, and I would just recommend re call his songs until the Summit,” added the French Ambassador.
It is not excluded that if Aznavour arrives we will see a duet of ZAZ and the French Armenian legend once again, or as it is often referred ZAznavour, sharing the stage this time in the Republic Square in Yerevan.