Ֆրանկոֆոնիայի գալա-համերգին ելույթ կունենա ZAZ-ը, իսկ Ազնավուրի ներկայությունը՝ անակնկալ
2018թ.-ի հոկտեմբերի 11-12-ին Հայաստանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆանիայի գագաթնաժողովը, որի ժամանակ Հայաստանը կհյուրընկալի 84 երկրների պատվիրակությունների։ Գագաթնաժողովի շրջանակներում Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գալա-համերգ, որում սպասվում է բազմաթիվ ֆրանկոֆոն հայտնի աստղերի ելույթներ։
Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը բացահայտեց, որ համերգին ելույթով հանդես կգա ֆրանսիացի հայտնի երգչուհի ZAZ-ը (Զազ)։
«Մենք գիտենք, որ ZAZ-ը շատ սիրված է Հայաստանում»,-ասաց դեսպանը։
Հարցին, թե գալա-համերգին այդյոք ելույթ է ունենալու նաև ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը, դեսպանն ասաց, որ Ազնավուրը ներկա կլինի, թե ոչ, դա անակնկալ է։
«Կարծում եմ այս հարցով Ազնավուրի հետ կապի մեջ են Հայաստանի իշխանությունները, բայց մինչև գագաթնաժողով խորհուրդ եմ տալիս վերհիշել Ազնավուրի երգերը»,-ասաց Ժոնաթան Լաքոտը։
Ազնավուրի ներկայության դեպքում հնարավոր է բեմում միասին տեսնենք Ազնավուրին ու ZAZ-ին, ովքեր համագործակցել են ու հանդես եկել զուգերգով։

Посол раскрывает скобки: На гала-концерте в рамках Саммита Франкофонии в Ереване выступит Zaz
В Ереване 11-12 октября 2018 года состоится Саммит Франкофонии, во время которого Армения примет делегации из 84 стран.
17-й по счету саммит Международной организации Франкофонии (МОФ) пройдет в Ереване под лозунгом «Жить вместе». В качестве символа предстоящего саммита был выбран гранат, который имеет символическое значение в армянской культуре.
В рамках саммита на Площади Республики в сердце Еревана состоится гала-концерт, на котором, как ожидается, выступят многочисленные известные звезды из стран Франкофонии.
Сегодня на пресс-конференции посол Франции в Армении Джонатан Лакот сообщил, что на концерте в частности выступит Изабель Жеффруа – французская певица, известная под псевдонимом Zaz (Заз).
«Мы знаем, что ZAZ очень любят в Армении», – сказал посол.
В ответ на вопрос, выступит ли на гала-концерте всемирно известный французский шансонье Шарль Азнавур, посол сказал: будет присутствовать Азнавур или нет – сюрприз.
«Считаю, что по данному вопросу с Азнавуром на связи находятся власти Армении, но до саммита советую вспомнить песни шансонье», – сказал Джонатан Лакот.
В случае присутствия Азнавура возможно на сцене увидим вместе шансонье и ZAZ, которые сотрудничали и записали дуэты.