Հայաստանի շախմատիստուհիները լավագույն եռյակում են
Բաթումիում անցկացվող շախմատի համաշխարհային օլիմպիադայում այսօր` հոկտեմբերի 1-ին նշանակված են 7-րդ տուրի պարտիաները: ՀԱՕԿ լրատվական բաժնից հայտնում են, որ Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը կմրցի Բելառուսի, իսկ կանանցը` ԱՄՆ-ի թիմի հետ:
Նախորդ` 6-րդ տուրում տղամարդկանց մեր ընտրանին 3,5:0,5 հաշվով հաղթել է Մակեդոնիայի պատվիրակներին և 10 միավորով բաժանում է 4-13-րդ տեղերը: Կանանց հավաքականը 3:1 հաշվով առավելության է հասել ռուսների նկատմամբ: Մեր շախմատիստուհիները վաստակել են 11 միավոր և ԱՄՆ-ի ու Վրաստանի հավաքականների հետ գլխավորում են մրցաշարային աղյուսակը:

Both the Armenian men’s and women’s teams have claimed victories at Round 6 of the 43rd World Chess Olympiad taking place in Batumi, Georgia.
The men’s team beat Macedonia 3.5-0.5 in the round to share the 4-13 spots with 10 points, the Armenian National Olympic Committee told Panorama.am.
The Armenian women’s team took a 3-1 win over Russia to share the World Chess Olympiad lead with Georgia and U.S.
With the games of Round 7 scheduled for Monday, the Armenian men’s team is set to face Belarus, while the women’s team – the Unites States.