«Հրապարակ». Արտակ Զեյնալյանը պատրաստվում է հրաժարական ներկայացնե՞լ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ տեղեկություն ունեինք, որ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը պատրաստվում է հրաժարական ներկայացնել։ Որոշումը կայացվել է «Հանրապետություն» կուսակցությունում, որի ներկայացուցիչն է նա։ Ավելի ճիշտ՝ կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանն է Զեյնալյանի հետ քննարկել իրավիճակը՝ ասելով, որ հրաժարականը կլինի ստեղծված իրավիճակից լավագույն լուծումը։
Քանի որ Նիկոլ Փաշինյանի համար իրենք իրականում ոչ թե դաշնակիցներ են, այլև հակառակորդներ, դրա ապացույցը «սևերի» ճամբարում իրենց տեղավորելն էր, ինչպես նաև մի խումբ ազատամարտիկների հավաքն ու Սասուն Միքայելյանին ԵԿՄ նախագահ կարգելու մտադրությունները։
Երեկ մենք ողջ օրը փորձեցինք Զեյնալյանից կամ կուսակցության վարչության որևէ անդամից ճշտել այս տեղեկությունը։ Մեր զանգին պատասխանեց միայն Լյովա Եղիազարյանը, ով հրաժարվեց այս թեմայով կարծիք հայտնել՝ ասելով, թե նման բան չկա։ Հարցին՝ իսկ Զեյնալյանը կշարունակի՞ աշխատանքը կառավարությունում, նետեց․ «Արտակն իմ ընկերն է, ես չեմ ուզում խոսել այդ մասին»։ Ավելացրեց, որ վարչությունում այդ հարցը չեն քննարկել, կքննարկեն, թե ոչ՝ չգիտի։ Սուրեն Աբրահամյանն էլ ասաց, որ ինքը վարչության նիստերին չի մասնակցում, ուղղորդեց դեպի կուսակցության նախագահ»:

«Грапарак»: Артак Зейналян собирается подать в отставку
Газета «Грапарак» пишет, что вчера появились сведения о том, что министр юстиции Артак Зейналян собирается подать в отставку. Решение принято в партии «Республика», членом которой он является. А точнее, председатель партии Арам Саркисян обсудил с Артаком Зейналяном ситуацию, сказав, что в создавшейся ситуации его отставка станет лучшим решением.
Поскольку для Никола Пашиняна они в действительности не союзники, а противники, доказательством чего является их причисление к лагерю «черных», а также встреча группы добровольцев и решение предложить на должность председателя Союза добровольцев «Еркрапа» кандидатуру Сасуна Микаеляна.
«Вчера весь мы пытались уточнить эти сведения у Зейналяна или кого-то из правления партии. На наш звонок ответил только Лева Егиазарян, который отказался выразить мнение, сказав, что подобного нет: «Артак мой друг, я не хочу говорить об этом». Он добавил также, что в партии этот вопрос не обсуждался, и он не знает, будут ли обсуждать. А Сурен Абраамян заявил, что он не участвует в заседаниях правления и посоветовал обратиться к председателю партии», - пишет издание.