«Իրավունք» թերթը գրում է. «Էջմիածնում լուրեր են շրջանառվում այն մասին, որ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, գեներալ Սեյրան Սարոյանն ընտանիքով հանդերձ փակել է տան դռներն ու հեռացել:
Թե ուր և ինչ նպատակով, դժվար է ասել, սակայն խոսակցություններ կան, որ գեներալը ԱԺ պատգամավոր, գեներալ-լեյտենանտ, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի ձերբակալությունը բավական ծանր է տանում, իր վերջին հայտարարություններով էլ պայմանավորված՝ իրեն վատ է զգում և չի ուզում ոչ հասարակության մեջ երևալ, ոչ էլ խորհրդարանում:
Ոմանք էլ պնդում են, թե Ս. Սարոյանը, պարզապես, չի ցանկանում ուշադրություն սևեռել իր վրա ինչ-ինչ պատճառներով»:

«Иравунк»: Сейран Сароян вместе с семьей уехал из страны
Газета «Иравунк» пишет, что в Эчмиадзине муссируются слухи о том, что депутат парламента от Республиканской партии, генерал Сейран Сароян, заперев двери дома, вместе семьей уехал из страны.
«Куда и с какой целью, сказать сложно, однако есть разговоры, что он довольно тяжело переносит арест депутата парламента, генерал-лейтенанта, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна, и чувствует себя плохо в связи со своими последними заявлениями, посему не хочет появляться ни в обществе, ни в парламенте.
А некоторые утверждают, что якобы Сейран Сароян просто не хочет привлекать к себе внимание по каким-то причинам», - отмечает издание.