Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը և «Մուսկարի» ասոցիացիան հայտարարում են, որ հոկտեմբերի 5-ին Կենտրոնի «Արծիվ» սրահում բացվելու է «Շադի Ղադիրյան. հետահայաց» ցուցադրությունը։
ԳԱԿ-ի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, ցուցադրության շրջանակներում կներկայացվեն հայտնի իրանցի լուսանկարչուհու հիսուներեք աշխատանքներ: Շադի Ղադիրյանի յոթ շարքերի լուսանկարներն առաջին անգամ են ցուցադրվում Հայաստանում: Արվեստագետի աշխատանքները ցուցադրվել են տարբեր երկրներում՝ Իրան, Ֆրանսիա, Կանադա, Իտալիա, Բելգիա, Հնդկաստան, ԱՄՆ և այլն:
«Ցուցադրությունը յուրահատուկ անդրադարձ է՝ բացահայտելու լուսանկարչուհու ներաշխարհը և աշխարհընկալումը, որոնք մեզ են փոխանցվում թվացյալ պարզ, սակայն միանգամայն խորունկ պատկեր-ուղերձներով»,-նշել է Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը:
Հանրության համար ցուցադրությունը գործելու է 2018թ. հոկտեմբերի 6-ից մինչև դեկտեմբերի 23-ը: Մուտքն անվճար է:

Ереванский Центр искусств «Гафесчян» и ассоциация «Мускари» сообщают, что в зале «Арцив» («Орел») центра 5 октября откроется выставка «Шади Гадирян: ретроспектива».
Как сообщает пресс-служба центра, в рамках выставки будут представлены 53 работы известного иранского фотографа. При этом работы из 7 фоторядов Гадирян впервые выставляются в Армении.
Шади участвовала во множестве выставок, сольных и смешанных, начиная с 1997 года. Её работы украшают стены таких музеев, как Британский музей и музей Виктории и Альберта в Лондоне, музей Современного Искусства и центр Помпиду в Париже, Музей искусств округа Лос-Анджелес в Калифорнии и многие другие.
«Ереванская выставка призвана раскрыть внутренний мир и мировосприятие фотографа, которые передаются нам кажущимися простыми, однако абсолютно глубокими снимками-посланиями», – отметил и.о. директора центра Ваагн Марабян.
Для общественности выставка будет действовать с 6 октября по 23 декабря 2018 года, вход – свободный.