Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ մեծանուն հայ٫ աշխարհահռչակ երգիչ٫ երգահան٫ գրող٫ կինոդերասան և հասարակական գործիչ٫ Հայաստանի ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի մահվան կապակցությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 6-ին Արցախի Հանրապետությունում սուգ է հայտարարվել:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, նախագահի հրամանագրով՝ Արցախի Հանրապետության կառավարությանը٫ նախարարություններին, գերատեսչություններին, շրջանային վարչակազմերի ղեկավարներին, Ստեփանակերտի քաղաքապետին՝ Արցախի Հանրապետությունում և օտարերկրյա պետություններում Արցախի Հանրապետության ներկայացուցչություններում հանձնարարվել է սգո օրը խոնարհել Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը:

В Арцахе шестое октября объявили днем траура в связи с кончиной Шарля Азнавура
Сегодня, 5 октября президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Бако Саакян подписал указ, согласно которому 6 октября в связи со смертью великого армянина, всемирно известного певца, автора песен, писателя, киноактера и общественного деятеля, Национального героя Армении Шарля Азнавура в Республике Арцах объявлен траур. Подробности сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно информации, правительству, министерствам, ведомствам, руководителям областных администраций Республики Арцах, мэру г. Степанакерта поручено в день траура приспустить государственный флаг в республике и в представительствах Арцаха в зарубежных странах.