Ինտերպոլի նախագահ Մեն Հունվեյը հրաժարական է տվել։ Այդ մասին ասվում է միջազգային կազմակերպության հայտարարության մեջ, -այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Այսօր՝ հոկտեմբերի 7-ին, Լիոնում գտնվող գլխավոր քարտուղարությունը Ինտերպոլի նախագահի պարտականությունները վայր դնելու մասին դիմում է ստացել», - նշվում է հայտարարությունում։
Ըստ կանոնադրության՝ Ինտերպոլի նոր ղեկավար կդառնա առաջին փոխնախագահ Կիմ Յոնգ Յանգը։
Կազմակերպության նոր նախագահի ընտրությունը տեղի կունենա նոյեմբերի 18-21-ը Դուբայում կայանալիք Ինտերպոլի գլխավոր Ասամբլեայի նստաշրջանի ժամանակ։
Հիշեցնենք, որ Ինտերպոլի նախագահն օրեր առաջ անհետացել էր և Ֆրանսիայի իշխանությունները նրա անհետացման փաստի առթիվ հետաքննություն էին սկսել:

Interpol says China's Meng resigns as president of organization
Interpol said on Sunday that Meng Hongwei - whom China says is being investigated over suspected violations of the law - had resigned as president of the international police organization, Reuters reports.
“Today, Sunday 7 October, (at) the Interpol General Secretariat in Lyon, France received the resignation of Mr Meng Hongwei as President of Interpol with immediate effect,” Interpol said in a statement.
Interpol said South Korean national Kim Jong Yang would becomes its acting president, while it would appoint a new president at a Nov 18-21 meeting of the organization in Dubai.